Ege Haberleri

  Başkan sözünü tuttu

  Can ÖZLÜ / İZMİR, (DHA)
  13.08.2009 - 21:07 | Son Güncelleme:

  Bornova Belediye Başkanı Kamil Okyay Sındır, verdiği sözü tuttu ve temizlik işlerini yürüten firmanın iflası ile ortada kalan 400 işçiye sahip çıktı. İşçiler,  başka bir şirkette işe başladı.

  BORNOVA Belediyesi’nde temizlik işlerini yürüten özel şirketin bir süre önce iflas etmesi ile burada çalışan 400 işçi ortada kaldı. İcra-İflas Müdürlüğü’nün yürüttüğü yasal süreç tamamlanana kadar, işçilerin belediyedeki aktif görevleri de durduruldu. Belediye yetkilileri, yaz sıcaklarında temizlik işlerinin aksamaması için kadrolu kendi personelini, temizlik işlerine kaydırdı.

  Hepsini geri alacağını söyledi

  İşçilerin akıbeti ile ilgili yasal süreç tamamlanmadan duruma müdahale edemeyen Bornova Belediye Başkanı Kamil Okyay Sındır, verdiği “Bana güvensinler, hepsini geri alacağım” sözünü tuttu. Yeni bir şirket ile yıl sonuna kadar “pazarlık usülü” anlaşma yaparak, 400 işçiyi de belediyeye temizlik hizmeti vermek üzere işe döndürdü. Anlaşmaya göre, yıl sonuna kadar temizlik ihalesi yapılmayacak. Özel şirket, bu 400 işçiyi bünyesinde çalıştıracak.

  Emekten yana hizmet

  Ortada kalan 400 işçiyi, belediyedeki görevlerine döndürerek olası bir işçi krizinin önüne geçen Başkanı Sındır, “Elimizde olmayan sebepler ile bu noktaya geldik. İşçi kardeşlerimize verdiğimiz sözü tuttuk ve kendilerine işlerini geri verdik. İşçiden ve emekten yana hizmete devam edeceğiz” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı