ADANA HABERLERİ

Başkan Sözlü, “Türkiye Sahipsiz Değildir”

IHA
12 Eylül 2015 - 13:22Son Güncelleme : 12 Eylül 2015 - 13:23

TÜRKİYE KAMU SEN ADANA İL TEMSİLCİLİĞİ İLE ADANA ÜLKÜ OCAKLARI’NIN TERÖR OLAYLARINA TEPKİ GÖSTERMEK AMACIYLA CEYHAN’DA DÜZENLEDİĞİ YÜRÜYÜŞE KATILAN ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIHÜSEYİN SÖZLÜ, "TÜRKİYE SAHİPSİZ DEĞİLDİR" DEDİ.

IHA

Türkiye Kamu Sen Adana İl Temsilciliği ile Adana Ülkü Ocakları’nın terör olaylarına tepki göstermek amacıyla Ceyhan’da düzenlediği yürüyüşe katılan Adana Büyükşehir Belediye BaşkanıHüseyin Sözlü, "Türkiye sahipsiz değildir" dedi.
Ceyhan Konser Alanı’nda toplanan yüzlerce Ceyhanlı’ya seslenen Sözlü, Türkiye’nin son günlerde yaşadığı terör olaylarından duyduğu derin üzüntüyü dile getirdi. Sözlü, "Değerli hemşehrilerim!Türkiye bugün bu durumu yaşıyorsa birinci sebebi PKK olmakla birlikte, tek sorumlusu değildir. Siyasi fantezileri, başkanlık hayalleri ile ’çözüm ve açılım’ diyerek, ’kardeşlik, barış’ diyerek onların önünü açanlar da birinci derecede suçludur. Bugün Türkiye, her gün vatan evlatlarını feda edip, kurban veriyorsa bir sebebi de ‘romantik’ açılımlarıyla, Cumhuriyet’e olan din istismarcılıklarıyla başımızdakilerdir. Bugün Türkiye bunların yüzünden bir iç savaş tehdidi altındadır. Eğer bugün Türkiye bir iç savaşa sürüklenmiyorsa, bunun da sebebi hukuka ve demokrasiye bağlılığıyla, Cumhuriyet’e bağlılığıyla, bu millete olan inancıyla Türkiye’nin sigortası, Milliyetçi Hareket PartisiLideri, Türkmen Beyi Devlet Bahçeli’dir" dedi.
"DEVLET, MİLLET SAHİPSİZ DEĞİLDİR"
MHP lideri Devlet Bahçeli’nin, 8 Eylül tarihinde ülkücülerin demokratik tepki göstermelerine müsaade ettiğini belirten Başkan Sözlü, "Ülkü Ocakları ve milliyetçi kuruluşların öncülüğünde Türkiye’nin bütün vilayetleri, sokaklarda teröre karşı tepkisini gösteren milliyetçi memleket evlatlarının ellerindeki bayraklarla kırmızıya boyanmıştır. Devlet Bahçeli orada, ’Biz sokağa istediğimiz gün ineriz ama birisi karşımıza çıkacaksa, onlar kefenlerini giysinler. Biz sessiz ve sakin duruyorsak, sabırla bekliyorsak, bu; milletin birliği ve kardeşliğini,haklarımızı,yöneticiler demokratik yollarla korusunlar, terörle mücadele etsinler beklentisiyledir’ demiştir. Bu bir uyarıdır ama devlet sahipsiz değildir, millet sahipsiz değildir. Türkiye ve Türk milleti düşmanları dışarıdan sevinçten ellerini oğuşturmasınlar, biz buradayız’ mesajını vermiştir" diye konuştu.
"GEREKİRSE KANDİL’E KADAR İLERLERİZ"
Hiç kimsenin ümitsizliğe ve karamsarlığa kapılmaması gerektiğine işaret eden Başkan Hüseyin Sözlü şöyle devam etti:
"Başımızda Türk Milliyetçilerinin Lideri Türkmen Beyi, hemşehrisi olmakla gurur duyduğumuz, Bilge Liderimiz Sayın Bahçeli vardır. Hukuka, demokrasiye ve milletimize olan inancı tamdır. Ama Devlet Bahçeli Bey bir mesaj daha vermiştir; ’Sakın milleti ümitsiz bırakamayın, milleti çaresiz sanmayın. Şehit çocuklarımız katledildiğinde, kanları yerde kalmayacak, hesabı sorulacak’ teranelerine inanmayınız. İlk eylem 1984’ten bu yana yöneticiler hep aynısını ’Kanları yerde kalmayacak’ lafını söylemiştir. Ama hep bizim kanımız dökülmüştür. Bedelini ödediğimiz topraklarda yaşamanın bedeli, yeniden borç olmaz. Hesabını ödediğimiz, içinde oturduğumuz evi bize satan, bir daha gelip bedel istedi mi değerli hemşehrilerim? İstemedi. O zaman Anadolu coğrafyası, Türk’e vatan olurken bedelini ecdadımız kanıyla ödemiştir."
ÖNDE YALIN KILINÇ TÜRKMEN BAŞBUĞU
Niyazi Yıldırım Gençosmanoğlu’nun Malazgirt Destanı’ndan “Önde yalın kılınç Türkmen Başbuğu/ Ardında Oğuz’un ellibin tuğu/ Andırır Altay’dan kopan bir çığı/ Budur Peygamberin övdüğü Türkler/ Ya Allah Bismillah Allahu Ekber” dizelerini okuyan Başkan Sözlü’ye katılımcılar, şiirin tekbir kısmında okunurken coşkuyla eşlik etti. Tekbir’in dünden bu güne kadar,ülkücü hareketin dilindeki bir slogan olduğunu ifade eden Başkan Sözlü, "Milletin Allaha olan itimadından başka neyi vardır? Bizim tekbirlerimizden kim, neden rahatsız oluyor?” dedi.
Yüzlerce Ceyhanlı’nın bayraklarla eşlik ettiği teröre karşı yürüyüşe, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün yanı sıra, MHP Adana Milletvekili Muharrem Varlı, MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş, KAMU-SEN Ceyhan İlçe Başkanı Nadir Tunç, Ceyhan Ülkü Ocakları Başkanı Süheyl Seçti, MHP Ceyhan İlçe Başkanı Semih Aksoy katıldı. Başkan Hüseyin Sözlü’nün konuşmasından önce şehitler için saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu, Kur’an-ı Kerim tilaveti yapıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Başkan Sözlü, “Türkiye Sahipsiz Değildir” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Eylül 2015 tarihinde saat 13 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Sözlü, “Türkiye Sahipsiz Değildir” haberi güncellenecektir.

  ADANA NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ağustos 2017, Cuma
  • İmsak
   04:06
  • Guneş
   05:51
  • Öğle
   12:53
  • İkindi
   16:37
  • Akşam
   19:35
  • Yatsı
   21:06
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı