ADANA HABERLERİ

Başkan Sözlü’den Protokol Sırası Tepkisi

IHA
14.08.2015 - 12:10Son Güncelleme :

ÇUKUROVA KALKINMA AJANSI'NA AİT HİZMET BİNASININ TEMEL ATMA TÖRENİNDE PROTOKOLDE AYRILAN YERİNİN YANLIŞ OLDUĞUNU BELİRTEREK TÖRENİ TERK EDEN ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN SÖZLÜ, "PROTOKOL ADAMI DEĞİLİM BUNU HERKES BİLİR AMA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI EV SAHİBİDİR, YERİ MİLLETVEKİLLERİNDEN ÖNDEDİR; O TİP PROGRAMLARDA EN FAZLA BAKANLA VALİ ÖNÜNDE OLUR, BAŞKA KİMSE OLMAZ" DEDİ.

IHA

Çukurova Kalkınma Ajansı’na ait hizmet binasının temel atma töreninde protokolde ayrılan yerinin yanlış olduğunu belirterek töreni terk eden Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, “Protokol adamı değilim. Bunu herkes bilir ama Büyükşehir Belediye Başkanı ev sahibidir, yeri milletvekillerinden öndedir; o tip programlarda en fazla bakanla vali önünde olur, başka kimse olmaz” dedi.
Başkan Sözlü, dün Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ın da katıldığı Çukurova Kalkınma Ajansı Hizmet Binası’nın temel atma töreninde, AK Partili il başkanı ve milletvekillerinin Bakan Yılmaz’a yakın sıralarda oturduğu protokol düzenine karşın kendisine uzaktaki bir koltuğun ayrılması sebebiyle Bakan Yılmaz’la selamlaştıktan sonra töreni terk etmişti. Bugün ise Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nde Kızıldağ Güreşleri ile ilgili düzenlenen basın toplantısında konuşan Başkan Sözlü, “Orada bakan olur, yanlarında valiler olur, daha sonra belediye başkanları olur” diyerek protokol düzenine tepki gösterdi.
“BUNDAN SONRA DİKKAT EDİLECEK”
Büyükşehir Belediye Başkanı pozisyonunun protokolde milletvekillerinden önde olduğunu vurgulayan Başkan Sözlü, Çukurova Kalkınma Ajansı’nın da yöneticisi olduğunu anımsattı. AK Parti milletvekillerinin protokolde her zaman öncelikli olduğunu öne süren Başkan Sözlü, “Ben protokole çok önem vermiyorum, halk tipi bir adamım ama yerimi başkalarına niye vereceğim? Belki art niyet yok ama bundan sonra dikkat edilecek, bazı şeyleri de uyarmamız lazım. Daha önce de oldu. Büyükşehir belediye başkanı geliyor, AK Partililer Allah razı olsun dolduruyorlar. Büyükşehir Belediye Başkanı ev sahibidir ya. O tip programlarda en fazla bakanla vali önünde olur, başka kimse olmaz” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Başkan Sözlü’den Protokol Sırası Tepkisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Ağustos 2015 tarihinde saat 12 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Sözlü’den Protokol Sırası Tepkisi haberi güncellenecektir.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

07 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:50
 • Guneş
  07:32
 • Öğle
  12:41
 • İkindi
  15:14
 • Akşam
  17:30
 • Yatsı
  19:00
Sayfa Başı