MANİSA HABERLERİ

Başkan Şirin: “92 Yıllık Zafer Nişanemizi Gururla Taşıyoruz”

IHA
29.10.2015 - 14:44Son Güncelleme :

TURGUTLU BELEDİYE BAŞKANI TURGAY ŞİRİN, CUMHURİYET BAYRAMI DOLAYISIYLA BİR KUTLAMA MESAJI YAYINLADI. BAŞKAN ŞİRİN MESAJINDA, “TARİH BOYUNCA, DEVLET OLMANIN ONURUNA, MİLLET OLMANIN HAYSİYETİNE SAHİP OLMUŞ BÜYÜK TÜRK MİLLETİ’NİN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI’NI EN İÇTEN DİLEKLERİMLE KUTLUYORUM.” DEDİ.

IHA

Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Şirin mesajında, “Tarih boyunca, devlet olmanın onuruna, millet olmanın haysiyetine sahip olmuş büyük Türk Milleti’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.” dedi.
Yayınladığı mesajında Cumhuriyetin, istiklali uğruna canını vermekten çekinmeyen millet ruhunun görkemli bir mükafatı ve milli iradenin en önemli eserlerinden biri olduğunu ifade eden Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, mesajında şunlara yer verdi:
“Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde milletimizin tam anlamıyla küllerinden doğarak ulaştığı Kurtuluş Savaşı Zaferi’nin ardından ülkemizin hak ettiği yeni yönetim şekli olan Cumhuriyet’in ilan edilişinin 92’nci yılını büyük bir onurla kutluyoruz. 1919 Samsun’undan 1923 Ankara’sına kadar adım adım büyüyen, bağımsız yaşama ve var olma azminin Cumhuriyet’in ilanıyla taçlandığı vatanımızda, Türk kahramanlığı bir mucizeye, imkansız gibi görünen kutlu bir zafere imza atarak esaret çemberini kırmıştır. Tarih boyunca, devlet olmanın onuruna, millet olmanın haysiyetine sahip olmuş büyük Türk Milleti kaderini değiştirerek, 29 Ekim 1923’le birlikte düşman egemenliğine son vermiş, Cumhuriyet’in kuruluş ruhu milletimizin tercih ve iradesine dayanmış, böylelikle milli arzu ve hedefler öne çıkmıştır. Cepheden cepheye koşan, dişinden tırnağından arttırdığı ne varsa vatanın kurtuluşu için feda eden herkes Cumhuriyetin birleştirici gücü etrafında toplanmıştır. Bu bayrak, bu devlet ve bu Cumhuriyet hepimizin şeref simgesi, varlık nişanesidir. Mensubu olmakla övündüğümüz Türk milleti gücümüz ve güvencemizdir. Bu anlamda dünya tarihine altın harflerle yazılan bu zaferi ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emaneti olan vatanımızı ve Cumhuriyeti korumak, hepimizin en aslî görevlerinden olmalıdır. Büyük Önder Atatürk’ün ‘Cumhuriyet; fikren, ilmen ve bedenen kuvvetli ve yüksek karakterli koruyucular ister’ sözü, Türkiye Cumhuriyeti’nin yegâne sahibi olan milletimize verilmiş kutsal bir ödevdir. Biz 92 yıllık zafer nişanemizi gururla taşıdık; taşımaya da devam edeceğiz. Bu düşüncelerle ülkemizin ve milletimizin kurtuluşu için şanlı tarihimiz boyunca canlarını vermekten çekinmeyen başta ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizin aziz hatıraları önünde saygı ile eğilerek halkımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Başkan Şirin: “92 Yıllık Zafer Nişanemizi Gururla Taşıyoruz” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 14 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Şirin: “92 Yıllık Zafer Nişanemizi Gururla Taşıyoruz” haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı