KONYA HABERLERİ

Başkan Şimşek’ten İSO İkinci 500 Değerlendirmesi

IHA
15.07.2015 - 15:02Son Güncelleme :

MÜSİAD KONYA ŞUBE BAŞKANI LÜTFİ ŞİMŞEK, İSTANBUL SANAYİ ODASI TARAFINDAN AÇIKLANAN TÜRKİYE'NİN İKİNCİ 500 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞU LİSTESİNİ DEĞERLENDİRDİ.

IHA

MÜSİAD Konya Şube Başkanı Dr. Lütfi Şimşek, İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan Türkiye’nin ikinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesini değerlendirdi.
Şimşek yaptığı açıklamada, “İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesinde Konya’nın 14 firma ile yer almasıyla birlikte, Konya’mızın İSO ilk 1000 sıralamasında 24 firma ile temsil edildiğini görüyoruz. Konya, geçtiğimiz yıla göre toplamda bir firma kayıp yaşadı. Gerek reel sektörün temsilcileri olarak, gerekse de bir Konyalı olarak bu kaybın önümüzdeki yıllarda sürmemesi en büyük arzumuzdur” dedi. Dünya üzerinde ve bölgemizde meydana gelen karışıklıkların Konya sanayisini olumsuz etkilediğine dikkat çeken Şimşek, “Özellikle Ortadoğu coğrafyasında yaşanan olumsuz gelişmeler sanayicilerimizi yeni yatırımlar ve ihracat yapma noktasında tedirgin etmektedir. Konya olarak ihracatımızda ilk sıralarda yer alan Ortadoğu ülkelerinde yaşanan iç karışıklıkların son bulması en büyük temennimizdir. Bunun yanı sıra hemen yanı başımızda yer alan Suriye’de ve dünya üzerinde devam eden savaş ve kaos ortamı bir an önce son bulmalı” ifadelerini kullandı.
Ülkemizin acilen seçim atmosferinden çıkması gerektiğine de değinen Şimşek, “7 Haziran’da gerçekleştirilen seçimlerin sonuçlarına göre bir an önce hükümet kurma çalışmalarının tamamlanması ve gündemimizin yeniden ekonomi olması gerekmektedir. Uzun yıllardır yakalanan istikrar ve güven ortamının devamı için belirsizliğin son bulması ve yeni sanayi politikaları ile sanayicinin elinin güçlendirilmesi ülkemizin geleceği açısından hayati öneme sahiptir. İş dünyası olarak temel beklentimiz ekonomiyi ve üretimi önceleyen bir hükümet modelinin ortaya çıkmasıdır” şeklinde konuştu.
İSO ilk 1000 sıralamasında yaşanan kaybın Konyalı sanayiciler üzerinde herhangi bir moral bozukluğuna yol açmadan kalındığı yerden daha fazla üreterek devam edilmesi gerektiğini vurgulayan Şimşek, “Bu sonuç bizlere ülkemizin ve şehrimizin 2023 hedeflerine giden yolda daha fazla çalışmamız gerektiğini de göstermiştir. Bu aşamada sanayicisinden mühendisine, ustasından işçisine Konya’yı oluşturan herkese daha büyük sorumluluklar düşmektedir. Bizler Konya sanayisinin bunu başarabilecek güce ve altyapıya sahip olduğuna inanıyor, bu doğrultuda elimizi taşın altına koymaktan bir an bile tereddüt etmeyeceğimizi özellikle belirtmek istiyoruz. Açıklanan İSO 1000 sıralamasında Konya merkezli 24 firmanın 14’ünün MÜSİAD Konya Şubesi üyesi firmalar olması bizlere ayrıca gurur veriyor” ifadelerine yer verdi.
MÜSİAD Konya Şube Başkanı Şimşek, İSO ikinci 500 sıralamasında yer alan firmalara ve tüm çalışanlarına tebriklerini iletti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Başkan Şimşek’ten İSO İkinci 500 Değerlendirmesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Temmuz 2015 tarihinde saat 15 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Şimşek’ten İSO İkinci 500 Değerlendirmesi haberi güncellenecektir.

  KONYA NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Kasım 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:48
  • Guneş
   07:29
  • Öğle
   12:46
  • İkindi
   15:26
  • Akşam
   17:44
  • Yatsı
   19:12
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı