GAZİANTEP HABERLERİ

Başkan Rıdvan Fadıloğlu’ndan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlaması

IHA
28.10.2015 - 12:43Son Güncelleme :

BAŞKAN RIDVAN FADILOĞLU, “29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN”

IHA

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kutlama mesajında, “Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklal Savaşı kahramanlarımızı ve aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” ifadelerini kullandı.
Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, bu yıl 92.si kutlanan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Başkan Rıdvan Fadıloğlu, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde yazılan kurtuluş destanının gururunu, heyecanını ve bu destanın varış noktası olan Cumhuriyetin ilanını, ilk günkü gibi büyük bir coşku ile kutluyoruz. Bu anlamlı günde, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, istiklal savaşı kahramanlarımızı ve aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Tüm bu gayretlerin sonucunda kahramanlarımız tarafından bize, geçmişimize gururla, geleceğimize güvenle bakmamızı sağlayacak bir ülke ve Cumhuriyet armağan edilmiştir. Cumhuriyet, bizim için sadece bir yönetim şekli değil, aynı zamanda tarihimizin en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesi, toplumsal ve siyasal değişim projesidir. Cumhuriyetin ilanı, milletimizin şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından biridir. Cumhuriyet, milletimizin bağımsızlık ve hürriyetinden asla taviz vermeyeceğinin ifadesidir.Artık hedefimiz, ülkemizi, Gaziantep’imizi çağdaş dünyanın da ilerisine taşımaktır" ifadelerini kullandı
Fadıloğlu, Atatürk’ü, siyah arkadaşları ve tüm şehitleri rahmetle andığını ifade etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Başkan Rıdvan Fadıloğlu’ndan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlaması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 12 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Rıdvan Fadıloğlu’ndan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlaması haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı