İZMİR HABERLERİ

Başkan Piriştina’dan 9 Eylül Mesajı

IHA
08.09.2015 - 12:55Son Güncelleme :

BUCA BELEDİYE BAŞKANI LEVENT PİRİŞTİNA 9 EYLÜL İZMİR’İN KURUTULUŞU DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYIMLADI.

IHA

Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina 9 Eylül İzmir’in kurutuluşu dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Yaşanan süreç ve gelen şehit haberleri üzerine 9 Eylül etkinliklerini iptal ettiklerini belirten Piriştina, “Birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenler karşısında tek yürek, tek yumruk olma günüdür. Gün acıda bir olma, el ele vererek yaşanan bu acılara son verme günüdür. Bu ülke hepimizindir. Buca Belediyesi olarak acıyla yoğrulduğumuz böylesi bir dönemde, ülkemizin birlik ve bütünlüğü karşısında taşıdığımız sorumluluk gereği ve şehitlerimizin aziz hatırası için tüm açılış ve etkinliklerimizi ileri bir tarihe erteleme kararı almış bulunuyoruz. Yaşanan süreç karşısındaki hassasiyetimizin Bucalı hemşerilerimiz tarafından da anlayışla karşılanacağına inanıyoruz” ifadelerini kullandı.
“ACIYI ANLATACAK SÖZ KALMADI”
Ülke olarak acı bir sınav verildiğini belirten Piriştina, birbiri ardına gelen şehit haberlerinin tarifsiz acısını anlatacak söz kalmadığını ifade etti.
Piriştina, “Böylesi zor bir dönemde, bu topraklar üzerinde verilen büyük kurtuluş mücadelesinin zaferle noktalandığı İzmirimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıldönümünü kutluyoruz. Dünya nice savaşlar yaşadı, diktatörlerin dünyaya hükmetme hırslarının kara lekelerinden, güç savaşlarına kadar. Ancak, hiç biri emperyalizme karşı verdiği mücadele ile tutsaklığının zincirlerini kırmayı başaran Anadolu insanının bağımsızlık zaferi kadar onurlu olmadı” dedi.
“BİRLİK VE BERABERLİK YOK EDİLMEYE ÇALIŞILIYOR”
Eşi benzeri görülmemiş Bağımsızlık Zaferi’nin mimarı Ulu Önder Mustafa Kemal ve ona inanan isimsiz milyonlarca kahraman kanlarıyla yazdıkları destanla 600 yıllık imparatorluğun yıkıntıları üstüne genç, dinamik ve güçlü bir devlet kurulduğuna dikkat çeken Piriştina şöyle devam etti: “Cumhuriyetimiz tutsaklığından kurtuluşunu destansı bir zafere dönüştüren Anadolu insanının çağdaşlaşma ve güçlü bir devlet kurma sürecinin eseridir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün eşsiz dehasının öngörüsüyle şekillenen bu yeni rejimin bu topraklar üzerinde gerçekleştirilip, sürdürülebilmesi çok büyük bir iştir. Ve Türkiye bunu başarmıştır. Bu süreç elbette ki çok kolay olmamıştır. 92 yıllık tarihinde Türkiye Cumhuriyeti rejim değişikliği isteyen her türlü baskıyla yüz yüze gelmiştir. Ancak, genç Cumhuriyetimiz bütün bu baskı ve karanlık oyunları kararlılıkla aşmıştır. Bugün gelinen nokta da ne yazıktır ki, Cumhuriyetimiz her zamankinden çok daha fazla sahiplenilmeye ihtiyaç duymaktadır. Unutulmamalıdır ki; 93 yıl önce o büyük zafere imza atan isimsiz milyonlarca kahraman, omuz omuza mücadele verdiği arkadaşının etnik kimliğini, dinini sorgulamadan, sadece ve sadece bu toprakları bizler için vatan yapmak için canlarını verdi. 93 yıl boyunca şehit verdiğimiz on binlerce evladımız da tek yürek olup, canlarını bu vatan uğruna ortaya koydu. Bugün geldiğimiz noktada bu birlik ve beraberlik duygumuz örselenmeye, hatta yok edilmeye çalışılıyor.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Başkan Piriştina’dan 9 Eylül Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Eylül 2015 tarihinde saat 12 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Piriştina’dan 9 Eylül Mesajı haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

24 Şubat 2018, Cumartesi
 • İmsak
  06:23
 • Guneş
  07:44
 • Öğle
  13:31
 • İkindi
  16:35
 • Akşam
  19:05
 • Yatsı
  20:21
Sayfa Başı