MERSİN HABERLERİ

Başkan Pamuk, sorun dinledi

DHA
11.03.2018 - 11:17Son Güncelleme :
DHA

MERSİN, (DHA) - MERSİN'de Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, bu kez de Nusratiye Mahallesi sakinleriyle bir araya gelerek sorunlarını dinledi.
Akdeniz Rehberlik ve Araştırma Merkezi Salonu’nda mahalle sakinleriyle buluşan Başkan Pamuk, genç-yaşlı, kadın- erkek mahalle sakinleri tarafından çok yoğun bir ilgi ve sevgi seliyle karşılandı. Toplantı sonunda kimi vatandaşlar, yaşadıkları bazı sorunları Başkan Pamuk ile birebir görüşmek, kimisi de hatıra fotoğrafı çektirmek için adeta birbirleriyle yarışırken, anneleriyle birlikte toplantının yapıldığı salona gelen çocukları da unutmayan Başkan Pamuk, onları hediyelerle sevindirdi.
Toplantıda Mahalle Muhtarı Mehmet Dindar, davetini kırmayıp mahalleyi ziyarete gelen Başkan Muhittin Pamuk’a teşekkür etti. Pamuk, mahalleye bir takım hizmet ve çalışmalar yapıldı ama yeterli olmadığını belirterek, "Çünkü MESKİ’nin yürüttüğü altyapı çalışmaları, geçen yıl içinde neticelenmemişti. Mahallede ayrıca doğalgaz çalışması da var. Diğer bazı mahallelerde, sorumluluğumuzda olan sokaklarda üstyapı çalışmalarını; asfalt, kaldırım, kilit taşı yenilemesini yaptık. Muhtarımızla da mutabakata vararak Nusratiye’yi biraz erteledik ki gerekli altyapı çalışmaları bitsin, ondan sonra üstyapı çalışmalarını biz yenileyelim dedik. Allah bizleri mahcup etmesin inşallah. Sizlerin de dua ve destekleriyle, inşallah yüzümüzün akıyla bu süreci neticelendiririz" dedi.
Mersin’de, 8 ay önce göreve başladığını ifade eden Pamuk, "Ne yazık ki Akdeniz’de, 10 yıldır birikmiş çok ciddi sorunlar var. Sorunlar çözülmemiş, biriktirilmiş, ötelenmiş, çözülmek istenmemiş. Sonuçta çok ciddi bir sorunlar yumağı oluşmuş. Bizler; insan odaklı, hizmet odaklı, vatandaş odaklı bir yönetim anlayışını hâkim kılarak sorunların bir ucundan çözmek için gayret sarf ediyoruz. Tabi bu sorunlar birkaç ay içinde çözülecek sorunlar değil ama çözülmeyecek sorunlar da asla değil. Bu sorunların, bu zamana kadar çözülmesi gerekirdi. Aslına bakacak olursanız, bu sorunlar, Mersin’in merkezinde bu zamana kalacak sorunlar da değildi. Sizden tek ricamız, bizlere biraz daha zaman tanımanız" diye konuştu.
Pamuk’un konuşmasından sonra söz alan vatandaşlar ise, 35-40 yıldır yaşadıkları mahallede, kentte ilk kez bir belediye başkanının, kendilerini dinlemek ve yaşadıkları sorun ve sıkıntıları görüşüp çözüme kavuşturmak için mahalleyi ziyaret ettiğini kaydederek, teşekkür etti.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Mersin haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Mersin haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Başkan Pamuk, sorun dinledi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı