ADIYAMAN HABERLERİ

Başkan Öztürk’ten, Cumhuriyet Bayramı Mesajı

IHA
28.10.2015 - 19:01Son Güncelleme :

EĞİTİM BİR-SEN ADIYAMAN'IN GÖLBAŞI İLÇE TEMSİLCİSİ ARİF ÖZTÜRK'TEN, CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

IHA

Eğitim Bir-Sen Adıyaman’ın Gölbaşı İlçe Temsilcisi Akif Öztürk, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.
Eğitim Bir- Sen Gölbaşı İlçe Temsilcisi Akif Öztürk Cumhuriyet Bayramı dolaysıyla yapmış olduğu açıklamada, “29 Ekim 1923’te Türkiye Cumhuriyeti ilan edilirken, milli mücadelenin bütün yükünü başından itibaren omuzlayan milletin rey ve rızasına başvurma ihtiyacı hissedilmemiş, halkın egemenliği kendi elinde tuttuğu devlet biçimine geçilirken, her ne hikmetse, halka iradesi sorulmamıştır. Bir anlamda, millete rağmen anlayışı daha ilk günden uygulanmaya başlanmıştır. Böylece, ilan edilmiş ancak uzunca bir süre inşa edilmesinden kaçınılmış bir cumhuriyetimiz olmuştur. Esasen bu gayet doğal bir sonuçtur. Çünkü Cumhuriyetin ilanı, yönetenlerin ifadesini, inşası ise, cumhurun iradesini gerektirir"dedi.
Öztürk, "Cumhurun iradesi olmadan Cumhuriyet idaresi olmayacağı gerçeği gözden kaçırılmak istenmiş. Milletimizin de, bizim de yönetim şeklinin Cumhuriyet olarak belirlenmiş olmasına yönelik şikayeti değil, memnuniyeti söz konusudur. Yukarıdaki ifadelerde, Cumhuriyetin ilan edilmesinin değil, inşa edilmemesinin sorun olarak görüldüğü belirtilmektedir. Milletin değerlerine yabancı, hissiyatına uzak, millete karşı korunmacı refleksler içerisinde olan, milletin içerisine karışmayan yöneticiler, bilhassa Cumhurbaşkanlarının kahir ekseriyeti, devlet millet arasındaki mesafenin kapanmamasına ya da artmasına sebep olmuşlardır. Cumhurun Cumhuriyetteki gerçek manadaki yerini bulması dileğiyle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adıyaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adıyaman ilinden Başkan Öztürk’ten, Cumhuriyet Bayramı Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 19 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Öztürk’ten, Cumhuriyet Bayramı Mesajı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı