VAN HABERLERİ

Başkan Özgökçe’den Ankara’daki Patlamaya Kınama

IHA
15.10.2015 - 17:11Son Güncelleme : 15.10.2015 - 17:12
IHA

Van’ın Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, Ankara’da meydana gelen ve 99 kişinin ölümüne, yüzlerce kişinin yaralanmasına sebep olan patlamayı kınadı.
Yazılı bir açıklamada bulunan Başkan Özgökçe, Ankara Tren Garı önünde gerçekleştirilen bu terör eyleminin bütün halka yönelik bir katliam girişimi olduğunu söyledi. Bunu gerçekleştiren hainlerin saldırısının sadece o alanda bulunanlara yönelik olmadığı, aynı zamanda Türkiye’nin barışına ve kardeşliğine yönelik gerçekleştirilen menfur bir olay olduğunu ifade eden Özgökçe, saldırıyı gerçekleştirenlerin ve onların destekçilerini lanetlediklerini dile getirdi. Özgökçe, hain saldırıyı gerçekleştiren ve planlayanların hedeflerine de hiçbir zaman ulaşamayacaklarını söyleyerek, “Bu saldırı topyekun tüm halkı hedef alan hain bir saldırıdır. Saldırganlar hiçbir şekilde amaçlarına ulaşamayacaklardır. Biz geçmişte olduğu gibi bugün de hep birlikte teröre karşı yekvücut ve tek ses olarak karşı duracağız. İslam aleminin en büyük ve en son kalesi olan bu cennet memlekete yönelik içte ve dışta tüm şer odaklarının devletimizi zaafa uğratmak ve milletimizin fertlerini birbirine düşürmek istemektedirler. Ancak aziz ve muhterem milletimiz engin sağduyusuyla bu ihaneti gerçekleştirenleri ve bu vakaları kullananları çok iyi bilmektedir. Allah’ın izniyle bu alicenap toplum hep birlikte bu felaketleri aşarak iç ve dış düşmanları bir kere daha tarihin önünde hezimete uğratacaktır. Gerek yanı başımızda bulunan Suriye olmak üzere komşu ülkelerde, gerekse de ülkemizde son aylarda yaşanan olaylar vahametini korurken, Ankara’nın göbeğinde böyle menfur bir olayın 1 Kasım’da yapılacak olan 26. Dönem Milletvekili Seçimi öncesi yapılması yeni Türkiye’de istikrarı, barışı, huzuru ve kardeşliği hedef almıştır. Toplumun her kesimi bu tip terör olaylarına karşı ortak bir tutum alması gerekir ve başka can kayıplarını hedefleyen provakatif eylemlerden de herkes uzak kalmalıdır. Bu saldırı ülkemize, seçimlere, demokrasimize yönelik bir suikast ve toplumsal huzur ve barışımıza karşı bir travma oluşturma girişimi olup, inşallah bu kadim ve güçlü devlete bir daha böyle bir hadisenin yaşanmaması için toplumun tüm kesimleri başta olmak üzere emniyet ile ilgili tüm birimleri tedbirlerini zamanında almasını bekleriz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Başkan Özgökçe’den Ankara’daki Patlamaya Kınama hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Ekim 2015 tarihinde saat 17 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Özgökçe’den Ankara’daki Patlamaya Kınama haberi güncellenecektir.

  VAN NAMAZ VAKİTLERİ
  10 Eylül 2017, Pazar
  • İmsak
   03:56
  • Guneş
   05:36
  • Öğle
   12:14
  • İkindi
   15:48
  • Akşam
   18:32
  • Yatsı
   19:58
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı