AYDIN HABERLERİ

Başkan Özakcan; “Okullar Geleceğimizin Şekillendiği Yerledir”

IHA
27.09.2015 - 17:11Son Güncelleme :

EFELER BELEDİYE BAŞKANI M. MESUT ÖZAKCAN, İLKÖĞRETİM HAFTASI NEDENİYLE BİR MESAJ YAYIMLADI.

IHA

Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan, İlköğretim Haftası nedeniyle bir mesaj yayımladı. Okulların geleceğin şekillendiği yerler olduğunu ifade eden Özakcan, 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı’nda öğrencilere başarılar diledi.
Yeni Eğitim Öğretim Yılı’na başlamanın heyecanını başta öğretmen ve öğrenciler olmak üzere toplumun tüm kesiminin yaşadığını belirten Başkan Özakcan, “Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Ataürk’ün ‘Öğretmenler; yeni nesli Cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğitimcileri, sizler yetiştireceksiniz, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır. Eserin kıymeti, sizin beceriniz ve fedakarlığınızın derecesiyle orantılı olacaktır. Cumhuriyet; fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek karakterli koruyucular ister. Yeni nesli, bu özellik ve kabiliyette yetiştirmek sizin elinizdedir. Sizin başarınız, Cumhuriyetin başarısı olacaktır’ sözünde de belirttiği gibi okullar geleceğimizin şekillendiği yerlerdir. Bireyi hayata hazırlayan, gelişme ve çağdaşlaşma çabalarını başarıya ulaştıran, eğitim imkânlarını sistemli bir şekilde sunan ve geleceğe ilişkin hedeflerimize ulaştıracak olan bir eğitim yuvalarıdır” dedi.
Çağdaş ülkeler arasında yerimizi alabilmemiz için her geçen gün verilen eğitimin kalitesini arttırmamız gerektiğini ifade eden Özakcan, “Hayatımızın önemli aşamalarından biri olan eğitim-öğretim hayatında göstereceğimiz başarı ve her öğretim döneminin, bir önceki yıldan daha verimli geçmesi, birer yetişkin olarak, yaşayacağımız hayatın temeli ve teminatı olacaktır. Bu nedenle; Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ün gösterdiği yolda ilerleyerek, çağdaş ülkeler arasında yerimizi alabilmemiz için, araştırma, sorgulama yeteneğine sahip, bilgi üretebilen ve değerlendirebilen, bilimsel gelişmeleri takip eden öğrenciler yetiştirmek ve verdiğimiz eğitim-öğretimin kalitesini artırmak zorundayız. Bunu da geleceğimizi emanet ettiğimiz değerli öğretmenlerimiz ile gerçekleştireceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle, öğretmen ve öğrencilerimizin İlköğretim Haftalarını kutluyor, 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı’nda başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Başkan Özakcan; “Okullar Geleceğimizin Şekillendiği Yerledir” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Eylül 2015 tarihinde saat 17 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Özakcan; “Okullar Geleceğimizin Şekillendiği Yerledir” haberi güncellenecektir.

AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  06:27
 • Guneş
  08:10
 • Öğle
  13:14
 • İkindi
  15:43
 • Akşam
  17:58
 • Yatsı
  19:30
Sayfa Başı