AYDIN HABERLERİ

Başkan Özakcan; “Engelliler Ve Ailelerinin Hizmetindeyiz”

IHA
07.07.2015 - 14:56Son Güncelleme :

EFELER BELEDİYE BAŞKANI M. MESUT ÖZAKCAN, EFELER BELEDİYESİ TARAFINDAN ENGELLİLER VE AİLELERİNE VERİLEN İFTAR YEMEĞİNDE VATANDAŞLARLA BİR ARAYA GELDİ.

IHA

Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan, Efeler Belediyesi tarafından engelliler ve ailelerine verilen iftar yemeğinde vatandaşlarla bir araya geldi. Başkan Özakcan, “Efeler Belediyesi olarak engellilerin ve ailelerinin hizmetindeyiz” dedi.
Efeler Belediyesi engelliler ve ailelerine iftar yemeği verdi. Aydın-İzmir Karayolu üzerindeki bir düğün salonunda verilen yemeğe Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan, eşi Gülay Özakcan, başkan yardımcıları, birim amirleri, engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı. Engelli vatandaşlarla yakından ilgilenerek onlarla sohbet eden Başkan Özakcan, Efeler Belediyesi olarak her zaman engellilerin hizmetinde olduklarını ifade etti.
“ENGELLİLER DE EFELER AİLESİNİN BİR BİREYİDİR”
Efeler Belediyesini büyük bir aile olarak gördüklerini ifade eden Başkan Özakcan, “Efeler’i büyük bir aile olarak kabul ediyoruz, sizleri de bu ailenin bir bireyi sayıyoruz. Sizlerin yaşamını kolaylaştırmak, sizleri daha mutlu ve huzurlu kılmak bizlerin görevi sayıyoruz. Tabi bu konuda arzu ettiğimiz noktada hizmet verebildiğimizi kabul etmiyoruz. Ülke genelinde bile düşünüp değerlendirdiğimiz zaman engellilerimiz ile ilgili ihtiyaçların büyük ölçüde yerine getirilemediğini de biliyoruz. İnanıyorum, zaman içerisinde bu eksiklikler sadece bizim kentimizde değil, ülke genelinde giderilerek tüm engelli kardeşlerimizin engelli olmayan yurttaşlarımız kadar huzurlu, mutlu, engelsiz yaşam ortamlarına kavuşacaktır” dedi.
“TÜRKİYE’NİN YÜZDE 12,9’U ENGELLİ BİREYLERDEN OLUŞUYOR”
Türkiye nüfusunun 12,9’unu engelli bireylerin oluşturduğunu belirten Özakcan, “Engelliler İdaresi Başkanlığınca yapılan araştırmaya göre Türkiye nüfusunun yüzde 12,9’unu engelliler oluşturuyor. 8 buçuk milyon nüfusumuzu oluşturan bir toplum kesimimiz bu. Bu oranın yüzde 9,70’ini süreğen hastalığı olanlar, yüzde 2,59’unu ise ortopedik, görme, işitme, dil ve konuşma ile zihinsel engelli kardeşlerimiz oluşturuyor. Yapılan diğer araştırmalar da genel olarak engelli bireylerin yüzde 68’inin yaşadığı çevrede engeline bağlı herhangi bir düzenleme bulunmadığını da ortaya koyuyor. Bu eksikliklerin giderilmesi yerel yönetimler olarak bizim görevimiz. Zaman içerisinde arzu edilen ve sizleri daha mutlu kılacak yaşam ortamlarını hep birlikte gerçekleştiririz” diye konuştu.
“HİSLER PARKI AYDIN’DA BİR İLK OLACAK”
Küçük Eller Büyük Umutlar Derneği’nin (KEBUDER) Aydın’da bir ilk olarak gerçekleştirecekleri Hisler Parkı Projesi’ne maddi manevi destek verdiklerini kaydeden Özakcan, “Bu güne kadar engelli kardeşlerimizin belediyemiz olarak bizlerden taleplerini imkânlarımız ölçüsünde yerine getirmeye çalıştık. Bir engelli basketbol takımız var, onların Bulgaristan’a gidip gelmelerini temin ettik. Kardeşlerimiz oradan bir şampiyonluk başarısı ile döndüler. Daha sonraki yaptıkları müsabakalarda birincilikler elde ederek hem kendilerini, ailelerini, hem de bizleri mutlu ettiler. Önümüzdeki günlerde Kadıköy Mahallemizde Hisler Parkı ve Engelli Çocuk Parkı adı altında gerçekleşecek bir çalışmamız var. Türkiye’de sadece İstanbul’da olduğunu bildiğim ve ikincisini Aydın’da gerçekleştireceğimiz bir park olacak. Özellikle hisleriyle, doku ve duyularıyla o park ortamını paylaşıp yaşayan kardeşlerimizin mutluluğunu bizler de paylaşacağız” ifadelerini kullandı.
“EFELER BELEDİYESİ ENGELSİZ BİR BELEDİYE OLACAK”
Efeler Belediyesi’nin engelsiz bir belediye olacağını ifade eden Özakcan, konuşmasına şu şekilde devam etti;
“Geçtiğimiz aylarda belediyemiz personeli işaret dili eğitimi aldı. Böylece engelli kardeşlerimiz belediyemize geldiklerinde her türlü istek ve taleplerini anlatabilecek. Gönlümüz ve yüreğimiz hep sizlerle birlikte. Sizlerin mutlu olduğu ölçüde bizim de mutlu olacağız. Efeler Belediyesi olarak engelli kardeşlerimizin ve ailelerinin emrinde ve hizmetinde olduğumuzu bilmenizi isterim.”
Başkan Özakcan konuşmasının ardından günün anısına engelliler ve aileleri ile birlikte sık sık fotoğraf çektirdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Başkan Özakcan; “Engelliler Ve Ailelerinin Hizmetindeyiz” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Temmuz 2015 tarihinde saat 14 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Özakcan; “Engelliler Ve Ailelerinin Hizmetindeyiz” haberi güncellenecektir.

AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:25
 • Guneş
  08:09
 • Öğle
  13:14
 • İkindi
  15:43
 • Akşam
  17:58
 • Yatsı
  19:30
Sayfa Başı