AYDIN HABERLERİ

Başkan Özakcan, Aşureyi Kendi Elleriyle Dağıttı

IHA
28.10.2015 - 10:06Son Güncelleme :

EFELER BELEDİYESİ MUHARREM AYI DOLAYISIYLA RAMAZAN PAŞA CAMİİ ÖNÜNDE AŞURE HAYRI YAPILDI.

IHA

Efeler Belediyesi Muharrem ayı dolayısıyla Ramazan Paşa Camii önünde aşure hayrı yaptı.
Düzenlenen aşure hayrına Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan ve eşi Gülay Özakcan, CHP Efeler İlçe Başkanı Bayram İnci, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Fatma Gümüş, CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Havva Çiçek, belediye meclis üyeleri, birim amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
“ GELECEĞE KARDEŞLİK ÇERÇEVESİNDE BAKILMALI”
Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan’ın aşureyi kaplara doldurarak bizzat kendisinin vatandaşlara servis etmesi memnuniyetle karşılandı ve takdir edildi. Ramazan Paşa Cami önünde yaklaşık 3 bin kişilik hazırlanan Aşure hayrının 28 Ekim Çarşamba günü de Manolya Park’ta devam edeceğini belirten Başkan Özakcan,”İnsanlık tarihinde her dinin, her milletin önemli ve özel saydığı aylar, günler vardır. Muharrem ayı İslam kültürümüz ve tarihimizde özel bir anlamı ve önemi olan bir aydır. Muharrem ayımız, İslam aleminde yaşanmış olan en acı olaylardan, Kerbela olayının yaşandığı aydır. Peygamberimiz Hz. Muhammed’in torunlarının katledildiği Kerbela olayının acısıyla bu muharrem ayı bizim İslam kültürümüzde unutulmamak üzere dikkate alınan bir aydır. Tabi bu yaşanan acı olaylar bir ayrışmanın, cepheleşmenin, soğukluğun ve kırgınlığın sebebi olmamalı, yaşananlardan ders alınmalı ve geleceğe kardeşlik çerçevesinde bakılmalıdır. Efeler Belediyesi olarak Muharrem ayı vesilesiyle aşure hayrını gerçekleştiriyoruz” dedi.
Düzenlenen aşure hayrı ile ilgili vatandaşlar, “Başkanımız her konuda olduğu gibi Sosyal ve Kültürel Faaliyetlere de duyarlılık göstererek çalışmalar yapıyor. Allah kabul etsin” dediler.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Başkan Özakcan, Aşureyi Kendi Elleriyle Dağıttı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 10 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Özakcan, Aşureyi Kendi Elleriyle Dağıttı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı