Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Başkan olmak istemeyen adam

  Tolga TANIŞ / WASHINGTON
  06 Ekim 2011 - 00:00Son Güncelleme : 06 Ekim 2011 - 00:54

  Cumhuriyetçilerin mevcut adaylardan umudu kesip 2012 başkan adayı olması için bastırdığı New Jersey Valisi Chris Christie, aday olmayacağını açıkladı. Obama’nın kazanacağına inanan Christie, “Şimdi zamanı değil” diyerek 2016 için kapıyı açık bıraktı.

  ABD’de 2012 seçimleri öncesi Cumhuriyetçi Parti’nin şimdiye kadar adaylığa talip olan isimlerden umudunu kesip yeni bir aday arayışına girmesi, 22 Eylül münazarasında yarışı önde götüren Teksas Valisi Rick Perry’nin tökezlemesinden sonra oldu. İkinci sıradaki eski Massachusetts Valisi Mitt Romney’nin de fazla sönük kalmasından sonra son dönemin yıldız politikacılardından New Jersey Valisi Chris Christie’ye aday ol baskıları başladı.

  Şimdi “Amerikan başkanlığını istemeyen adam yorumları” yapılan Christie, kameraların karşısına geçti ve “New Jersey, sev ya da sevme benden kurtulamazsın. Burada yapacak çok iş var. Bu eyalet, ben işi devraldığımda epey karışıktı. Bunları düzeltmede büyük ilerleme kaydettik ancak hâlâ olmasını istediğimiz yerde değiliz” diyerek aday olmayacağını açıkladı. Siyasi yorumculara göre Obama’nın bir dönem daha başkan seçileceğine inanan 49 yaşındaki vali Christie, kredisini harcamak istemiyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı