GAZİANTEP HABERLERİ

Başkan Nakıboğlu, Basın Bayramı’nı Kutladı

IHA
23.07.2015 - 12:10Son Güncelleme : 23.07.2015 - 12:11

GAZİANTEP ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI CAHİT NAKIBOĞLU,BASIN BAYRAMI DOLAYISIYLA YAYIMLADIĞI MESAJDA, HABERLEŞME ÖZGÜRLÜĞÜNÜN SON DERECE ÖNEMLİ OLDUĞU GÜNÜMÜZDE VAZGEÇİLMEZ UNSURLARINDAN BİRİ OLAN YAZILI VE GÖRSEL BASININ ÜLKE GÜNDEMİNİN ÖĞRENİLMESİNDE ÖNEMLİ BİR UNSUR OLDUĞUNU BELİRTTİ.

IHA

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Nakıboğlu, basın çalışanlarının 24 Temmuz Basın Bayramı’nı kutladı.
Nakıboğlu, Basın Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, haberleşme özgürlüğünün son derece önemli olduğu günümüzde vazgeçilmez unsurlarından biri olan yazılı ve görsel basının ülke gündeminin öğrenilmesinde önemli bir unsur olduğunu belirtti.
Toplumların haber alma hakkını kullanmasını sağlayan ve kamuoyunun dilek ve şikayetlerini tarafsız ve araştırmacı kimliğiyle yansıtma görevini üstlenen özgür ve objektif bir basının, demokrasi ve insan haklarının da önemli güvencelerinden biri olduğunu belirten Nakıboğlu, "Yasama, yürütme ve yargıdan sonra dördüncü kuvvet olarak bilinen basın, kamuoyunun düşüncelerini gündeme taşıyan en önemli araç olarak, bu yeri ve önemini gelecekte de en iyi şekilde korumaya devam edecektir" ifadelerini kullandı.
Basının toplumun aynası olduğunu, bu aynanın sağlıklı görüntü vermesinin, güzel bir gelecek adına çok önemli olduğunu dile getiren Nakıboğlu, şunları kaydetti:
"Ülkemizde demokrasinin gelişmesi, insan hakları, ifade ve düşünce özgürlüğü, eğitim, sosyal-kültürel ve ekonomik gelişmişlikte arzu ettiğimiz seviyelere ulaşabilmemizde geçmişte olduğu gibi gelecekte de basının yeri ve önemi büyük olacaktır. Daha güzel bir gelecek için büyük bir gayret ve özveriyle görev yapan tüm basın yayın kuruluşlarımızın ve basın mensuplarımızın, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Başkan Nakıboğlu, Basın Bayramı’nı Kutladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Temmuz 2015 tarihinde saat 12 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Nakıboğlu, Basın Bayramı’nı Kutladı haberi güncellenecektir.

  GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ
  26 Eylül 2017, Salı
  • İmsak
   04:39
  • Guneş
   06:14
  • Öğle
   12:32
  • İkindi
   15:56
  • Akşam
   18:30
  • Yatsı
   19:53
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı