ERZURUM HABERLERİ

Başkan Meral AK Parti Bursa Milletvekili Karaburun İle Bir Araya Geldi

IHA
21 Ekim 2015 - 09:18Son Güncelleme : 21 Ekim 2015 - 09:19

MERAL MİLLETVEKİLİ KARABURUN İLE BİRARAYA GELDTİ

IHA

Dünya Engelliler Gelişim Derneği Başkanı ve Uzaktan Eğitim Konfederasyonu Engellilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İslam Meral, bir dizi ziyarette bulunmak üzere Bursa’ya gitti. Ak Parti Bursa Milletvekili Bennur Karaburun ile bir araya gelen Meral, Engelli Evleri’nde bulunan engelli gençlere konuk oldu.
Engellilerin sorunları hakkında Ak Parti Bursa Milletvekili Bennur Karaburun istişare yapan Meral, engellilerin toplumda daha fazla hak sahibi olmaları için gerekli proje ve sunumları gerçekleştirmeye devam ettiklerini söyledi. Engelli vatandaşların daha rahat bir ortamda hayatlarını sürdürebilmeleri için eğitim, sağlık, erişebilirlik ayrımcılığa uğramama gibi hususlar üzerinde daha fazla durulması gerektiğini vurgulayan Meral, bu hayatta engelli bireylerinde olduğunu ifade etti. Dünya Engelliler Gelişim Derneği olarak Erzurum’da engellilerin yanında hareket ettiklerini ve bu hareketi tüm Türkiye çapında ilerlettiklerini aktaran Meral, “Bizler, insanca ve onurlu bir yaşam istiyoruz. Engelsiz bir dünya yaratmanın mümkün olduğunu biliyoruz. Buna olan inancımızla bütün vatandaşlarımızı, eşit ve insan onuruna yaraşır bir yaşam mücadelemize destek olmaya çağırıyoruz. Ve tekrarlıyoruz ya hepimiz engelliyiz, ya hiç birimiz. Dünya nüfusunun yaklaşık yüzde 15’i yani 1 milyar insan çeşitli engellilik durumuna sahip. Erzurum’da ise yaklaşık 55 bin engelli mevcut. Bu oranı sokaklarda görmek pek mümkün değil. Çünkü engelliler zaruri olmadıkça sokağa çıkamıyor veya çıkmak istemiyor. Buna engelli ailelerinin utanması ya da engelliler için yapılan fiziki iyileştirmelerin yetersizliği gibi faktörler neden oluyor. Dünya nüfusunun yaklaşık yüzde 15’i yani 1 milyar insan çeşitli engellilik durumuna sahip. Erzurum’da ise yaklaşık 55 bin engelli mevcut. Bu oranı sokaklarda görmek pek mümkün değil. Çünkü engelliler zaruri olmadıkça sokağa çıkamıyor veya çıkmak istemiyor. Buna engelli ailelerinin utanması ya da engelliler için yapılan fiziki iyileştirmelerin yetersizliği gibi faktörler neden oluyor. Biz bu sorunların artık ortadan kaldırılmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.
“KARABURUN: DÜNYA ENGELLİLER GELİŞİM DERNEĞİ İLE BİRLİKTE HAREKET EDECEĞİZ”
Öte yandan Ak Parti Bursa Milletvekili Bennur Karaburun’da engelli bireylerin topluma ve hayat kazandırılması için Dünya Engelliler Gelişim Derneği ile ortak hareket edeceğini belirterek, “Dünya Engelliler Gelişim Derneği Başkanı İslam Meral’in çalışmalarını takdirle karşılıyorum. İnşallah engellilerin hayat kazandırılması noktasında beraber çalışmalarımız olacaktır” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Başkan Meral AK Parti Bursa Milletvekili Karaburun İle Bir Araya Geldi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Ekim 2015 tarihinde saat 09 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Meral AK Parti Bursa Milletvekili Karaburun İle Bir Araya Geldi haberi güncellenecektir.

  ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ağustos 2017, Cumartesi
  • İmsak
   03:33
  • Guneş
   05:23
  • Öğle
   12:30
  • İkindi
   16:16
  • Akşam
   19:15
  • Yatsı
   20:50
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı