Başkan Memiş’ten 10 Kasım mesajı - Bayburt Haberleri
Bayburt Haberleri

BAYBURT HABERLERİ

  Başkan Memiş’ten 10 Kasım mesajı

  DHA
  09 Kasım 2016 - 12:59Son Güncelleme : 09 Kasım 2016 - 13:00

  Başkan Memiş’ten 10 Kasım mesajı

  BAYBURT(DHA) - Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 78. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayınladı.

  Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Cumhuriyeti kurarken hayali olan muasır medeniyetler seviyesinin üstünde bir devlet hayaline her geçen gün daha da yaklaşıldığını ifade eden Başkan Mete Memiş, mesajında şu ifadelere yer verdi:

  “Gazi Mustafa Kemal saygın bir lider ve komutan olarak, ecdat yadigârı vatan topraklarının savunulmasında, milletimizin istiklale kavuşma mücadelesinde önderlik yapmıştır. Cumhuriyetimizi bu toprakların tüm renklerini kaynaştırarak inşa eden Gazi Mustafa Kemal, milletimizi ortak bir ideal etrafında birleştirmeyi başararak aziz milletimize, Türkiye’nin bağımsızlığı ülküsünü benimsetmiştir. Kendini en son karanlık 15 Temmuz gecesi gösteren milli irade ile demokratik işleyişin kesintilere uğraması sorunuyla bir kez daha yüzleşen ülkemiz milli birlik ve beraberliğiyle o karanlık geceyi Allah’ın izniyle aydınlık bir güne çevirmiş ve Türkiye’mizin her zamankinden kararlı adımlarla istikrar içinde güçlenmeye ve büyümeye, demokrasinin standartlarını her geçen gün yükseltmeye devam etmesini sağlamıştır. Bu büyük başarıda kuşkusuz Gazi Mustafa Kemal’in hayalleriyle birlikte milletimizin gayretinin, kardeşlik azminin ve ülkesine olan bağlılığının büyük payı bulunuyor. Bu duygu ve düşüncelerle devletimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 78. yıl dönümünde bir kez daha rahmetle ve saygıyla anıyorum."
   

  Etiketler:
  YASAL BİLGİLENDİRMEHurriyet.com.tr’nin Yerel Haberler bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu bölüme editoryal müdahalede bulunmamaktadır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.
  BayburtBugün19 ºCÇok Bulutlu
  • Cuma16 ºC
  • Cmts21 ºC
  • Pazr22 ºC
  • Pzts18 ºC
  • Salı17 ºC
  • Çarş17 ºC

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı