BAYBURT HABERLERİ

Başkan Memiş Temizlik İşleri Personeli İle Bir Araya Geldi

IHA
24.10.2015 - 13:08Son Güncelleme :

BAŞKAN MEMİŞ TEMİZLİK İŞLERİ PERSONELİ İLE BİRARAYA GELDİ

IHA

Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş’in personel ile toplantıları devam ediyor. Başkan Memiş’in bu seferki konukları Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde görevli personeldi. Belediye Başkanı Temizlik İşleri personeliyle Ak Parti Bayburt Milletvekili Naci Ağbal ve Bayburt Milletvekili Adayı Şahap Kavcıoğlu ile BAYSİAD Yönetim Kulu Başkanı Salim Arslanhan’ında katıldığı sabah kahvaltısı programında bir araya geldi.
Programda açılış konuşmasını gerçekleştiren Belediye Başkanı Mete Memiş şunları ifade etti:
BAYBURT’UN TEMİZLENMESİ NOKTASINDA HİÇBİR FEDAKÂRLIKTAN KAÇINMADINIZ
Gecelerini gündüzlerine katıp Bayburt’un temizlenmesi noktasında hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan çok kıymetli arkadaşlarımız, kardeşlerimiz. Şuna şahidim gündüz mesaileri bittiği zaman gecede iş yapılması gerekiyorsa ne zaman talep ettiysek gelip çalıştılar bugüne kadar kırmadılar. Tabi gece çalışan arkadaşlarımızda onlara gündüzde ihtiyaç duyulduğunda gündüzleri de Bayburt’un temizlenmesi adına, belediyemizin dışarıdaki imajının düzgün olması adına hep fedakârlık ettiler.
KARŞILIK BEKLEMEDİNİZ
Karşılığında sadece Bayburt’u düşündüler. Çünkü bu çalışmalarının karşılığında ek bir ücret alamadılar. Bununda nedeni tamamen Bayburt’a olan sevgileri ve belediyeye olan güvenleriydi. İnşallah bizde yani ben ve arkadaşlarım bu kardeşlerimizi hep koruyacağız hep yanlarında olacağız. Biz ihtiyaçları olduğu zamanda hiç endişeleri olmayacak. Başkan ve Bayburt Belediyesi bu arkadaşlarımızın yanında olacak. Bugüne kadar oldu.
TEMİZLİKLE İLGİLİ AKSAKLI OLURSA PERSONELİMİZDEN DEĞİL BİZDE KAYNAKLI
Bayburt’ta temizlikle ilgili aksayan bir şey varsa şunu bilin ki bu arkadaşlarımızın yüzünden değil beklide bizim yüzümüzdendir. Alt yapı çalışmalarından dolayı bazı yerlere yığılan hafriyatlar arkadaşlarımızın araçlarının girmesine engel olmuştur ve çöplerin alınmasın da belki 1 günlük 3 saatlik 5 saatlik gecikmeler olmuştur. Bu kusur arkadaşlarımızın değil bizim. Birde şunu ifade edelim bazı sitelerde kapılarını kilitlediklerinden nöbetçileri bulunamamış ve oralardaki çöplerin alınmasında da gecikmeler olmuştur. Bunun dışın bu arkadaşlarımı otururken hiç görmedik. Verilen işi en güzel şekliyle yaptılar bundan sonrada yapacaklar.
KADRO MÜJDESİ
Değerli arkadaşlarım sayın vekilimizin ve genel başkan yardımcımızın seçim beyannamesi hazırlanıyorken kendi talebiyle taşeron şirkette çalışan elemanlarımızda yani sizler kadroya geçeceksiniz. Ben tekrar Bayburt’umuza yaptığını hizmetlerden dolayı sizlere teşekkür ediyorum.
Ak Parti Bayburt Milletvekili Adayı Şahap Kavcıoğlu’ da kısa bir selamlama konuşması yaparak şunları belirtti:
SİZLER BAYBURT’UN GERÇEK EMEKÇİLERİSİNİZ
Biraz önce arkadaşlarımla sohbet ettik. Sizler Bayburt’un gerçek emekçilerisiniz. Yanımdaki arkadaşım sabah 5’te yolları sokakları temizlemeye başladığını söyledi. Yani biz sabah uyanıp şehri turlamaya başladığımızda karşılaştığımız temiz Bayburt sizin emeklerinizle oluşuyor. İşiniz gerçekten zor.
BAYBURT’UN GÜZEL BİR ŞEHİR OLACAĞI ÜMİDİ BENDE FAZLASIYLA VAR
40 yıllık bir sorun olan alt yapı çalışmalarına başlanmasıyla beraber üzerinizde baya sorumluluk oluştu. İnşallah sonuna gelindi. Sayın başkanımızın ve sizlerinde emeğiyle Bayburt’un alt yapısı ve üst yapısıyla yaşanabilir güzel bir şehir olacağı ümidi bende fazlasıyla var. İnşallah bundan sonrada hep beraber yapacağımız çalışmalarla Bayburt’ta mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşayacağız.
Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bayburt Milletvekili Naci Ağbal ise taşeron işçilere kadrodan Bayburt için önümüzdeki dönem nelerin yapılacağını içeren konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
TAŞERON İŞÇİLERİN KADROYA ALINMASI KONUSU EPEYDİR MASADA
Değerli arkadaşlar yaptığınız iş emeğe dayanıyor. Dolayısıyla zor ve meşakkatli bir iş. Allah yaptığınız hizmetleri m hayırlara vesile kılsın. Benim sizinle olarak ilk söyleyeceğim şey sayın başkanda belirtti taşeron işçilerin kadroya alınması konusu epeydir masada biz seçimden önceki dönemde de bunun hazırlığını yaptık. Yasasını çıkardık bakanlar kurulu kararı kalmıştı oda tamamlanmak üzereydi seçimlerin hemen akabinde onu da yapacaktık. Bazı şeyleri konuşabiliyorsak yapabileceğimizi söylüyorsak bunun arkasında kendimize olan güvenimiz yatıyor. Bugün sizlerin kamuya geçecek olması kamuya bir maliyet getirecek. Ama diyoruz ki biz işimizi güzel yaptık, düzgün yaptık. Arkadaşlarımızın emeğinin karşılığı olarak kamuya alınmasının vakti artık geldi. Gelsinler aynı hizmeti kamunun elemanı olarak yapsınlar. Bunun getireceği maliyeti de biz karşılarız.
BİZİM BAYBURT’LA İLGİLİ HAYALLERİMİZ VAR
Bizim Bayburt’la ilgili hayallerimiz var siz her gün sahadasınız kentteki dönüşümü siz izliyorsunuz. İş yaptığınız mahallelerdeki yerine göre kötü yapılaşmaları görüyorsunuz yerine göre de güzel yapılaşmaları şehrin değişen siluetini görüyorsunuz. Biz istiyoruz ki Bayburt sokaklarıyla, caddeleriyle, binalarıyla kendisiyle herkesin huzurlu bir şekilde yaşayabileceği şehrinden gurur duyacağı bir yere dönüşsün. Bunun gayreti içinde olacağız. Bunun olması içinde paranız olması gerekir. Biz yıllardır bu ekonominin temellerini sağlamlaştırırken buna dikkat ettik. Düzgün ve doğru nişler yapalım diye kaynağımız olsun. Paramız olsun ve güzel işler yapalım. Allaha şükürler olsun bugün Türkiye’nin dört bir tarafında bizi gururlandıran büyük projeler yapıyoruz. Bunlar Türkiye ölçeğinde değil dünya ölçeğinde projeler. Mesela bir baraj yapıyoruz. Diyoruz ki bu baraj Dünyanın en büyük dördüncü barajı, tüp geçit yapıyoruz diyoruz ki içinden 3 tane geçişi olan bu proje dünyada ilk. Bütün bunları yapabilmek içinde gücünüz olması lazım.
BAYBURT’A DAHA FAZLA KAYNAK GETİRECEĞİZ
Bayburt Belediyesi içinde aynı şey geçerli ben kaynak sıkıntısı yaşandığını buraya gelmeden öncede biliyordum. Dolayısıyla biz önümüzdeki dönemde karınca kararınca gücümüz kullanarak Bayburt’a daha fazla kaynak getireceğiz. Bayburt Belediyemizi destekleyeceğiz. Hem para olarak, hem de imkân olarak. Sizlerde inşallah buna destek vereceksiniz Bayburt Belediyesi Bayburt’ta gelenleri, Bayburt’ta yaşayanları memnun edecek örnek bir belediye haline gelecek. Bizim hayalimiz bu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bayburt haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bayburt ilinden Başkan Memiş Temizlik İşleri Personeli İle Bir Araya Geldi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Ekim 2015 tarihinde saat 13 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Memiş Temizlik İşleri Personeli İle Bir Araya Geldi haberi güncellenecektir.

BAYBURT İLÇELERİ
  BAYBURT NAMAZ VAKİTLERİ
  16 Ekim 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:44
  • Guneş
   06:23
  • Öğle
   12:16
  • İkindi
   15:21
  • Akşam
   17:47
  • Yatsı
   19:14
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı