BAYBURT HABERLERİ

Başkan Memiş: Tarım yerleşkesi için yer belirleme çalışmaları tamamlandı

DHA
17.04.2016 - 16:57Son Güncelleme :
DHA

BAYBURT(DHA) - Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş, kentin ekonomisine çok önemli ivme kazandıracağına inanıldığı için bir süredir üzerinde çalışılan tarım yerleşkesi projesinde yer belirleme çalışmalarının tamamlandığını açıkladı.

Tarım yerleşkesi proje çalışmalarını başlatırken konuya katkı sağlayacağı düşünülen kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları ile tarım ve hayvancılıkla uğraşan ve işinin erbabı olarak bilinen bazı kişilerin de çalışmalara davet edildiğini hatırlatan Başkan Mete Memiş, tarım yerleşkesi için yer belirleme çalışmalarının titizlikle sürdürüldüğünü ve konuya ilişkin görüşlerin tek tek değerlendirilerek kayıt altına alındığını söyledi.

Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın da konuyu yakından takip ettiğine işaret eden Başkan Memiş, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın uzman ve mühendislerinin, proje için düşünülen yerlerle ilgili detaylı bir rapor hazırladığını anlattı ve şöyle konuştu:

“Uzun ve titiz çalışmalar sonucu oluşturulan raporlar neticesinde, daha önceden tarım yerleşkesi projesi içerisinde yer alması düşünülen bazı birimler, 21 Şubat Sanayi Sitesi ile ilişkilendirilerek, önceki açıklanan projede değişikliğe gidilmesinin uygun olacağı kanaatine varılmıştır. Yerleşkede düşünülen tarım aletleri satış bürolarının, oto pazarı ve oto galerilerinin yeni bir proje etrafında birleştirilerek, 21 Şubat Sanayi Sitesi yakınına yapılması, Tarım Yerleşkesi projesi içinde düşünülen hayvan pazarı, kesimhane, ot pazarı, hububat alım depoları, hayvan barınakları, ahırlar ve benzeri birimlerin bulunduğu projenin yerinin ise Aydıntepe yol güzergahında, halkımızın Cezaevi olarak bildiği belediyemize ait 100 dönümlük arsa üzerinde yapılmasına karar verilmiştir.”

Tarım Yerleşkesi konusunda çok yardımcı olan Bayburt Milletvekili ve Maliye Bakanı Naci Ağbal ile Bayburt Milletvekili Şahap Kavcıoğlu’ na teşekkür eden Başkan Memiş açıklamasını, “Bugüne kadar konuya ilgi göstererek fikirlerini sunan kamu kurum ve kuruluşlarına, sivil toplum kuruluşlarına, tarım ve hayvancılıkla uğraşan ve düşüncelerini bizimle paylaşan hemşehrilerime teşekkürlerimi sunuyorum. Ortak fikir etrafında birleşilerek alınan bu kararın Bayburt'a hayırlı olmasını temenni ediyorum” diyerek noktaladı.
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bayburt haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bayburt ilinden Başkan Memiş: Tarım yerleşkesi için yer belirleme çalışmaları tamamlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Nisan 2016 tarihinde saat 16 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Memiş: Tarım yerleşkesi için yer belirleme çalışmaları tamamlandı haberi güncellenecektir.

BAYBURT İLÇELERİ

BAYBURT NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  05:41
 • Guneş
  07:28
 • Öğle
  12:26
 • İkindi
  14:48
 • Akşam
  17:02
 • Yatsı
  18:38
Sayfa Başı