ŞANLIURFA HABERLERİ

Başkan Mehmet Özyavuz’un Vizyonu İmkansızlıkları Yendi

IHA
16.10.2015 - 18:49Son Güncelleme :

BAŞKAN MEHMET ÖZYAVUZ'UN VİZYONU İMKANSIZLIKLARI YENDİ

IHA

Şanlıurfa’nın Harran ilçe belediyesi, maddi sıkıntılara rağmen bütçeyi aşan hizmetler gerçekleştiriyor.
Diğer emsal belediyeler gibi yeterli gelire sahip olmayan Harran İlçe Belediyesi, ilçenin tarihi ve kültürel varlığını da iyi değerlendirerek, ilçede bütçeyi aşan hizmetlere imza atıyor. Belediye Başkan Mehmet Özyavuz’un çabalarıyla, belediyşe ilçe halkının sorunlarını çözerek, ilçeyi ayağa kaldıracak projelere hazırlanıyor.
GAZİ BAŞKANI
1974 yılında yapılan birinci ve ikinci Kıbrıs Barış harekatlarına katılan, “Gazi” ünvanlı Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz, bakanlıklardan aldığı destek ve kalkınma ajanslarına sunduğu projeleriyle Harran’ı köy görüntüsünden çıkartarak, modern bir ilçe hüviyeti kazandırmaya çalışıyor. Harran ilçe olmadan önce yıllarca muhtarlık yapan Özyavuz, Şanlıurfa Muharip Gaziler Derneği kurucuları arasında yer alırken, Eski il genel meclis üyesi ünvanı bulunuyor. Özyavuz, 2009 yılından itibaren ilçede belediye başkanlığı yapıyor. Belediye Başkanı seçildiğinde eski model iki üç minibüs ile bir iki küçük arabadan başka araçları olmadığını belirten Özyavuz, "Belediyemiz tamamen çökmüş durumdaydı. Hurda denebilecek birkaç araçtan başka bir şeyimiz yoktu. 7 tane son model kamyon, 2 vidanjör aldık,iki yükleyici kazıcı aldık. Bir de itfaiye aracı aldık. Bu araçlarımızı vatandaşın hizmetine sunuyoruz” dedi.
Harran’ın kıraç görüntüden kurtarmak için ağaçlandırma çabalarına girdiklerini kaydeden Özyavuz, “Turistlerin yoğun olarak geldiği kentimizi daha modern ve yeşil bir ortama kazandırmamız gerekiyordu. Bu nedenle şimdiye kadar Harran’a yapılmamış bir hizmeti gerçekleştirdik. 120 bin fidan ektik. 4-5 yıldır en fazla ağırlığımızı ilçenin yeşile bürünmesi için veriyoruz“ diye konuştu.
KALKINMA AJANSLARIYLA İŞBİRLİĞİNE GİTTİ
Başkan Özyavuz, Harran için önemli kültür, tadilat ve dönüşüm projeleri gerçekleştirmede maddi yetersizlik engelini de Kalkınma Ajansları ve Kaymakamlıkla işbirliği yaparak çözdüklerini ifade etti. Özyavuz, “Bizim borçlarımız nedeniyle Kaymakamla ortak olarak Kalkınma Ajanslarına proje sunduk. Projelerimiz kabul edilince, hizmetin de yolu açıldı” İfadelerini kullandı.
"HİZMETİN ÖNÜNDE ENGEL TANIMIYORUZ"
"Hizmet etmek isteyenin önünde hiçbir engel olamayacağını kaydeden Özyavuz, “Harran için çok güzel projelerimiz var. Bunlara son şekillerini verip Bakanlıklara ve Kalkınma Ajanslarına sunacağız. Tarih ve kültür şehri Harran’ı hak ettiği modern ve turistik görüntüye kavuşturmak için engel tanımayacağız” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Şanlıurfa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Şanlıurfa ilinden Başkan Mehmet Özyavuz’un Vizyonu İmkansızlıkları Yendi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Ekim 2015 tarihinde saat 18 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Mehmet Özyavuz’un Vizyonu İmkansızlıkları Yendi haberi güncellenecektir.

ŞANLIURFA NAMAZ VAKİTLERİ
22 Kasım 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:24
 • Guneş
  07:04
 • Öğle
  12:22
 • İkindi
  15:02
 • Akşam
  17:19
 • Yatsı
  18:47
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı