Ege Haberleri

EGE

  Başkan, makam ve otomobil sevdalı

  Ahmet ERTAN, (DHA)
  23 Ekim 2011 - 00:00Son Güncelleme : 22 Ekim 2011 - 20:34

  MHP Edremit İlçe Başkanı Ahmet Soylu, partili Belediye Başkanı Tuncay Kılıç’ı eleştiri yağmuruna tuttu. Soylu, belediye yönetiminin iki yılı aşkın zamandan bu yana ilçenin sorunlarına çözüm bulamadığını, belediye başkanının sorunları çözmek yerine sorun ürettiğini ileri sürdü.

  Başkan Kılıç’ın makam ve otomobil sevdalısı olduğunu iddia eden Ahmet Soylu, şunları söyledi:

  “Makam otomobili sayısının beşi bulduğu söyleniyor. Sürekli yurtdışında. Özel yaşamına ilişkin fotoğrafların internete düşmesi bizi zor durumda bıraktı. Bu konuda konuşmak istemiyorum. Ama yapılan hizmetler yeterli değil. Seçim döneminde, seçmenlere iş ve aş vaadinde bulunduk. Hiçbirini yerine getirmedik. İşyerim belediyenin uygulamalarından doğan şikayetlerle dolup taşmaya başladı. Şikayetler her geçen gün artıyor. Belediye mülklerinin de satışı eleştirileri artırdı. Haklı eleştirileri karşısında seçmenlerimize ve partililerimize cevap veremez duruma geldik. Başkan da olsa kimsenin MHP’yi bu duruma düşürmeye hakkı yok. Başkanın yaptıklarını rapor haline getirip genel merkeze aktardık. Sıkıntımız büyük.”

  Başkan Tuncay Kılıç’ın sergilediği agresif tutumları yüzünden tüm kurumlarla kavgalı olduğunu da savunan Soylu, “İşin ilginç tarafı bu tavrını kendisine hak olarak görmeye başladı. Belediye hizmet binasında küfürlü konuşmaları milleti bezdirdi. İnsanlar derdini anlatmaya gidemiyor. Ayrıca, parti değiştirme yönünde girişimlerde bulunduğu şeklinde duyumlar aldık. O karar kendisine ait. Geçmek istiyorsa, hiç beklemesin” dedi.

  Gerçeği yansıtmıyor

  Başkan Tuncay Kılıç ise Ahmet Soylu’nun iddialarının gerçeği yansıtmadığını dile getirdi, şunları kaydetti: “Ben kimseyle kavgalı değilim. Seçimlerde söz verdiğim gibi makam odamın kapısını herkese açtım. Benim bir tane makam otomobilim var. Sözü edilen diğerleri hizmet aracı. Edremit Belediyesi olarak sürekli yurtdışına çıktık ve çıkmaya da devam edeceğiz. Her yurtdışı incelememizden ilçemiz için faydalı bir getiri sağladık. İlçemizi parke taşlarla donattık ve halen çalışmalarımız sürüyor. Yalnızca sayılı büyük şehirde görebileceğiniz yapıda bir hayvanat bahçesini ilçemize kazandırmaya çalışıyoruz. Ben kimseye gidip de ‘Beni partinize alın’ demedim, demem de. Partilerin bana teklifleri var. Bakarız, değirlendiririz.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı