ESKİŞEHİR HABERLERİ

Başkan Kurt’un 29 Ekim Mesajı

IHA
28.10.2015 - 13:05Son Güncelleme :

ODUNPAZARI BELEDİYE BAŞKANI KAZIM KURT

IHA

Eskişehir Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.
Başkan Kurt, mesajında, Mustafa kemal Atatürk’ ün ’En büyük eserim’ dediği cumhuriyetin; aydınlığın, uygarlığın ve hukukun temeli olduğunu belirtti. Başkan Kurt, "Bizlere düşen en önemli görev, Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünü korumak, savunmak, Cumhuriyet ışığıyla aydınlanmış bu yolda emin ve güçlü adımlarla ilerlemek, gelecek kuşaklara aydınlık ve çağdaş bir gelecek bırakmaktır” ifadelerini kullandı.
"Türkiye Cumhuriyeti çağdaş, laik, demokratik ve köklü bir ülkedir" diyen Başkan Kurt, "Mustafa kemal Atatürk’ün önderliğinde, dayatmalara boyun eğmeden, Cumhuriyet rejimi dışındaki hiçbir yönelime izin vermeden, Cumhuriyetin temel ilkelerini benimseyerek, tüm farklılıklarımızla, kardeşçe birlik ve beraberlik içinde yurduna ve egemenliğine sahip çıkarak, çağdaş değerler ışığında ilerleyecektir. Bu yönüyle Cumhuriyet, demokratik bir ülkenin bozulmaz simgesidir. Türkiye Cumhuriyeti, Mustafa Kemal Atatürk’ün ışığında, çağdaş hedeflere ilerleyerek sonsuza kadar yaşayacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle tüm ulusumuzun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum” ifadelerine yer verdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Başkan Kurt’un 29 Ekim Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 13 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Kurt’un 29 Ekim Mesajı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı