ESKİŞEHİR HABERLERİ

Başkan Kurt, Emek'te

DHA
22.12.2017 - 14:10Son Güncelleme :
DHA


ESKİŞEHİR,(DHA)- ESKİŞEHİR Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, vatandaşlarla kucaklaşmaya devam ediyor. Vatandaşların dertlerini dinleyen Başkan Kurt, kendisine sorulan tüm sorulara ise içtenlikle cevap verdi.
Odunpazarı Belediye Meclisi Başkan Vekili Mahmut Süzen, başkan yardımcıları ve daire müdürlerinin de katıldığı toplantı Emek Mahallesi'ndeki bir kahvehanede gerçekleşti. Toplantının yapıldığı kahvenin sahibine bol kazançlar dileyen Başkan Kurt, "Kahveler doldukça piyasanın kötü olduğu ortaya çıkıyor. İşçiler ve ekonomik sıkıntılar insanları kahvelere dolduruyorö dedi. Türkiye'nin politik durumuna da değinen Başkan Kurt, Türkiye'nin iyi yönetilmediğinin altını çizdi. Umutsuzluğa gerek olmadığını da belirten Başkan Kurt, “Hepimizin özel sorunları var. Hepimizin ailevi sorunları var. Mahallemizin sorunları var, şehrimizin sorunları var. Ama bu bizim umutsuz olmamızı gerektirmez. Düzeltmemişler, düzeltmek zorundadır. Çünkü hiçbir şey varken yok olmaz. Mutlaka devam edecektir. Türkiye bin yıllardır var. Ali gider Veli gelir bir şey değişmez. Ama önemli olan bizim insan hakları çerçevesinde, çağdaş bir ortamda yaşayabilmemiz. Onun içinde aş, ekmek bir sürü şey lazım" diye konuştu. 
'DERTLEŞMEK İÇİN BURADAYIZ'
Emek Mahalleliler ile dertleşmek için bu toplantıyı düzenlediklerini kaydeden Başkan Kurt, konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Söylediklerinizin hepsini not alıyoruz. Aklımıza yerleştiriyoruz ve çözüm önerilerinizi de birlikte değerlendirmek istiyoruz. Bize ulaşmak öyle zor bir şey değil. Eskişehir'de Odunpazarı Belediye Başkanı ile görüşmek isteyen herkes her zaman görüşür. Telefonum 24 saat açık, kapımız da 24 saat açık. Gece gündüz normal zamanda bile saat 20.00'de size geliyorum, siz de bizi karşılıyorsunuz teşekkür ediyorum. Bizim 3 buçuk yılda yaptıklarımız, bizden önce bu mahalleye yapılanlardan çok oldu. Yani bizim yaptığımız asfalt, kaldırım, bizim yaptığımız park. Şimdiye kadar Emek Mahallesi'ne yapılanlar bunlar. Eksiği yok mu? Var. Paramıza göre, bütçemize göre, bütçenin netleştirilmesine göre daha çok şey yapabiliriz. Bunları planlarız. Emek Mahallesi şehir merkezine uzak bir mahalle. Bu nedenle de belli hizmetleri alamadığını bildiğimiz için muhtarlığın üstündeki Belediye Hizmet Binasını biraz daha geliştirdik. Azerbeycan Parkı'nın yanındaki Halk Merkezini açtık. Gençlik merkezini açtık ve orada mahallenin çocuklarına, kadınlarına, yaşlılarına hizmet edecek işler yaptık."
'YAŞLILARIMIZA DA BORCUMUZ VAR'
Konuşması'nda Emek Mahallesi'nde yer alan Emek Oyuncak Kütüphanesi'ne de değinen Başkan Kurt, Emek Mahallesi'nde yaşayan vatandaşlarının çocuklarının bu kütüphanede oynamasının önemli olduğunu vurguladı. Kurt, şunları söyledi:
"Emek Oyuncak Kütüphanesi'ni birçoğu bilmiyor, ama bilenler geliyor yararlanıyor ve çocuklar yeni yeni oyuncaklarla tanışıyor. Onu yaparken de çocuğunu getiren kadınların boş oturduğu gördük. Orada onlara bir kurs merkezi, kütüphane açtık. Onlara spor yapacağı bir imkan sağladık ve şu anda Emek Mahallesi'nde bizim mahalle merkezinden, gençlik merkezinden yararlanan insan sayısı çoğaldı. Zümrüt Parka Koca Çınar Yaşam Merkezi'ni yaptık. Orada da o bölgenin ihtiyarları değişik etkinliklerle vakit geçiriyor. Bunlar dikkat çekmesi gereken işler. Şunu düşünmek lazım; bir toplum da 65-70 yaşına kadar çalışmış ve ondan sonrada sıkıntıya düşmüş, zorlanmış kişilerin ortada bırakılmaması gerekiyor. Bunlara birilerinin sahip çıkması gerekiyor. Eğer evladı hayırlı değilse, eğer evladı belli bir işleri unutmuşsa ortada kalır. Bunun böyle olmaması gerekiyor. Bizim onlara borcumuz var. Nasıl çocuklarımıza borcumuz var diyorsak yaşlılarımıza da borcumuz var. Onları da rahatlatmanın çarelerini aramamız lazım. Aradık, yapmaya çalışıyoruz. Belediyemizde şimdiye kadar kimseye haksızlık yapılmadı. Hiç kimseye hak etmeden bir şey verilmedi. Bizden şikayetiniz varsa söyleyin. Eksik dediğiniz ve yapmamız gereken işler varsa söyleyin bunlara açığız. En kısa zamanda düzene oturtturmaya çalışırız. Şimdiye kadar bize çok taraflısın deme şansı yok kimsenin. Yani evet Belediye Başkanı bir partiden seçilir. Partilidir ve particilik yapar. Bizim işimiz bu, siyasetçiyiz. Ama hizmeti yaparken sen AKP'lisin seni işten atıyoruz denmez." 
'SİZİN DEĞİL BİZİM SORUNUMUZ'
Odunpazarı Belediyesi'nin yönetiminde 4'üncü yılı bitirmek üzere olduklarını belirten Başkan Kurt, bir buçuk sene sonra seçim olduğunu söyledi. Kurt, "Bu seçimde hesabımızı vereceğiz, ama biz o dönem içerisinde birbirimizle nasıl ilişki kurmamız gerektiği konusunda iyi adımlar attığımızı düşünüyorum. Emek Mahallesi bizim için sıkıntılı bir mahalle. Bu bölgede çok oyumuzun olmadığını biliyoruz, fakat bu sizin değil bizim sorunumuz. Verememişiz, anlatamamışız; bunları aşmamız lazım. CHP bir halk partisidir, halkçılık partisidir. Aslında ezilenlerin, yoksulların, işsizlerin bizimle olması lazım. Umarım ileride düzeltiriz. Umarım bize daha büyük destekler verirsiniz. Daha iyi işler yapma şansımız olur."
--

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Eskişehir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Eskişehir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Başkan Kurt, Emek'te haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı