MERSİN HABERLERİ

Başkan Kocamaz: "Mazeretler Geçim Kaynağımız Olamaz”

IHA
15 Temmuz 2015 - 15:08Son Güncelleme : 15 Temmuz 2015 - 15:09

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI BURHANETTİN KOCAMAZ, KENTTEKİ HER YILIN GEÇMİŞE GÖRE FARKLI OLACAĞINI SÖYLEDİ.

IHA

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, genel olarak Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet için yapıcı atılımlar içinde olduğunu belirterek, Mersin’de gelecek her yılın geçmişe göre çok daha farklı olacağını söyledi.
Mersin Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayı boyunca merkezde altı farklı noktada toplamda ise 13 ilçede olmak üzere iftar programı düzenledi. Yapılan iftar programlarının tümüne katılan Başkan Burhanettin Kocamaz, aynı zamanda gittiği ilçelerde yapılan hizmetler hakkında belediye bürokratlarından bilgi aldı.
Tüm daire birimlerinin koordineli olarak gerçekleştirdiği toplantılarda, ilgili daire başkanları ve MESKİ Genel Müdürlüğü yetkilileri hizmetler hakkında sunum gerçekleştirdi. Hizmette mazeret kabul etmediğinin altını çizen Kocamaz, “Seçilmemizin bir nedeni var. Halk bize diğerlerinden farklı olduğumuz için bu görevi verdi. Belli bir hizmet kariyerimiz var, mazeretler bizim için geçerli olamaz, olmamalı da. İyi bilinmelidir ki, Burhanettin Kocamaz’ın bulunduğu yerde hiçbir zaman hizmette sınır yoktur. Eğer bir hizmeti bitirdiysek, mutlaka yapacak başka bir hizmet buluruz” dedi.
"YANLIŞ YAPANI, BABAMIN OĞLU OLSA TANIMAM"
Yaptığı bazı toplantılarda bir takım hizmetlerin yerine getirilmesinin zaman aşımına uğradığını gören Başkan Kocamaz çalışanlarını, “Her kim olursa olsun görevinin bilincinde olmalı ve ona göre hareket etmeli. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde halka hizmetten başka hiçbir şey güdülmez, önceliğimiz Mersin halkı, bunu kimse aklından çıkarmasın. Tüm çalışanlarımızdan bu özveriyi bekliyoruz, aksi halde şunu herkes iyi bilsin ki, yanlış yapan, görev ve yetkilerini farklı alanlarda kullanan kişiyi babamın oğlu olsa tanımam” sözleriyle uyardı.
Kocamaz, genel olarak Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet için yapıcı atılımlar içinde olduğunu belirterek, Mersin’de gelecek her yılın geçmişe göre çok daha farklı olacağını ifade etti. İlçeler ve şehir merkezinde proje alanlarını gezerek incelemeler yapan Kocamaz, yapılması gereken rutin hizmetlerin dışında ses getirecek, kente yeni bir kimlik katacak projelerin vatandaşlara sunularak Mersin’i herkesin gıpta edeceği şehirler arasına sokmak için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.
Vatandaşların tümünü memnun etmenin mümkün olmadığını belirten Başkan Kocamaz, tüm dinamikleri çökmüş bir şehri ayağa kaldırmanın zaman alacağını, ancak bu durumun imkansız olmadığının altını çizdi ve Mersin halkından hizmetler yapılırken gereken sabrı göstermesini istedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Başkan Kocamaz: "Mazeretler Geçim Kaynağımız Olamaz” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Temmuz 2015 tarihinde saat 15 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Kocamaz: "Mazeretler Geçim Kaynağımız Olamaz” haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ağustos 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:23
  • Guneş
   06:14
  • Öğle
   13:18
  • İkindi
   17:04
  • Akşam
   20:00
  • Yatsı
   21:36
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı