Ege Haberleri

EGE

  Başkan Kocadon Paris saldırısını kınadı

  Yaşar ANTER / BODRUM (Muğla), (DHA)
  12.01.2015 - 01:09 | Son Güncelleme:

  MUĞLA’nın Bodrum Belediye Başkanı CHP’li Mehmet Kocadon, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü için düzenlenen gecede, Paris’te hiciv dergisi Charlie Hebdo’ya düzenlenen terör saldırısını kınadı.

  Bodrum Belediyesi Hakan Aykan kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen geceye, ilçede yerel ve ulusal yayın yapan basın kuruluşlarında görevli 45 gazeteci katıldı. Belediye başkan yardımcısı Hüseyin Özalın ve Taner Uslu ile birlikte geceye katılan Kocadon, Paris’te hiciv dergisi Charlie Hebdo’ya düzenlenen terör saldırısını hatırlatıp kınadı. Saldırıda ölenleri anan Kocadon, "Yazdıkları ve çizdikleri için katledilmelerinin ne kadar acı olduğunu, medeniyetten uzak olan kişiler tarafından yapıldığını burada belirtmek ve huzurlarınızda kınamak istiyorum. Ve diyorum ki; bu yazılan yazılar, bu çizilen karikatürler dünyayı yöneten insanların gözü kulağı. Çünkü biz yöneticiler, bazen göremiyoruz, duyamıyoruz. Özellikle basın zaman zaman özgürlüğünü yitirse de bugün yerel basının özgürlüğünü yitirmeyeceğine inanan bir yerel yöneticiyim. Bunun için de kendimi burada huzurlu, güvenli hissediyorum. Elbette yanlışlarımızı da yazacaksınız, çizeceksiniz. Güzellikleri de doğrularımızı da yazacaksınız, çizeceksiniz. Zaman zaman eleştirileceksiniz. Eleştirilmekten korkuyorsan da yönetici olmayacaksın. Seni seven kadar sevmeyen de var. Verdiğin kararları beğenenler kadar beğenmeyenler de var. Gazeteciler gününüzü kutluyorum" dedi.

  BODRUM BASINI ŞANSLI

  Bodrumlu gazeteciler adına konuşan Zeki Özkeskin, "Dünyaca marka olmuş bir kente, bu kadar yüksek rantın olduğu bir ilçede gazeteci olarak görev yapma zorluğunun bilincindeyiz. Bodrum, basını seviyor. Basın ise dünya markası Bodrum’un başta turizm olmak üzere kültür ve sanat alanındaki çıtasını yükselterek diğer kentlere örnek olması için en iyi tanıtımı ve eleştirileri yapmayı sürdürecek" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı