Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Başkan kızına torpil yok

  Ali GÜNDOĞAN, (DHA)
  04.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Marmaris İçmeler’de 48 bar, restoran ve kafeteryanın imara aykırı ve kaçak bölümleri yıkıldı.

  Yıkımlara  Belediye Başkanı DP’li Zeki Eren’in kızı Nilgün Gülseven’in restoranının önündeki prefabrik çatıdan başlandı.

  İÇMELER’de 200’e yakın otel, restoran, kafe ve bar işletmecisinden işyerlerini imara uygun hale getirmeleri istendi. Buna uymayan 48 işletme belirlendi, yıkıma başlandı.

  İlk olarak, Belediye Başkanı DP’li Zeki Eren’in kızı Nilgün Gülseven’in restoranının çıktma mesafesini aşan prefabrik çatısı yıkıldı. Daha sonra İçmeler Sahil Yolu’na geçen belediye ekipleri, burada tespit edilen otel, motel, restoran, bar ve kafeteryalarda yıkım gerçekleştirdi. Yıkımlar sırasında herhangi bir tartışma ve olumsuzluk yaşanmadı.

  İçmeler Belediye Başkanı Eren, “Aylar önce imara aykırı işletmelerin sahiplerine tebligat yaptık. Yapmış olduğumuz tebligatları uyan yerler denetlendi. Uymayan 48 işyerinin yıkımını kendi imkanlarımızla gerçekleştirdik. Görüntü kirliliğine karşı kışın da denetim devam edecek. Yapılan yıkımlar sonrası yeniden yol, park ve bahçe projeleri hazırlanarak halkın rahatça dinlenip eğlenebileceği alanlar oluşturacağız” dedi.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı