Ege Haberleri

  Başkan Kılıç:‘Trafik düğüm olacak’ dedi

  Hürriyet Haber
  12.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kavşak isyanı

  EGE Serbest Bölgesi'ni Aydın Otoyolu'na bağlayacak kavşağa Gaziemirliler tepki gösterdi. Kavşağın yapılmasıyla Hasan Güven Caddesi'nin kapanacağını belirten Belediye Başkanı İsmet Kılıç, ‘‘Gazi ve Irmak mahalleleriyle Evka-7'nin trafiği bu caddeden akıyor. Cadde kapanınca yoğunluk meydana kayacak. Trafik tamamen kapanacak'' dedi.

  ESBAŞ, Dış Ticaret Müsteşarlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi'ne itiraz ettiklerini belirten Kılıç, ‘‘İtirazlarımıza olumlu sonuç çıkmadı. Direnmeyi sürdürüyoruz, projede küçük bir değişiklik yapılırsa Hasan Güven Caddesi kapanmaktan kurtulur'' diye konuştu.

  PROJEYİ engellemek için her yolu deneyeceklerini belirten Kılıç, ‘‘Gaziemir'in geleceğiyle kimse oynayamaz, gerekirse halkı inşaat alanına yığarız, çalışmaları engellemek için elimizden geleni yapacağız, böyle büyük bir proje halkın olurunu almadan uygulanamaz'' dedi.

  Balçova mı, Selçuk mu?

  BALÇOVA'da 1996'da otoyol için Karayolları tarafından kamulaştırılan arsa bedellerinin ödenmemesi, Belediye Başkanı Ali İhsan Ülker'i çileden çıkarıyor. Ülker, ‘‘200 aile açıkta kaldı. Bir an önce para ödensin'' dedi.

  İl Koordinasyon Kurulu'nda Karayolları Bölge Müdürü Turgay Çimen, toplam kamulaştırma borcunun 31 trilyon lira olduğunu belirterek, ‘‘Ödenek geldiğinde öncelik Selçuk'taki 139 milyar liralık borca verilecek'' dedi.

  Ülker ise, Selçuk'ta imara kapalı arsaların kamulaştırıldığını hatırlattı, ‘‘Ancak Balçova'da insanlar evsiz kaldı. Mağdur olanlardan 26'sına lojman ve kira yardımı yapabiliyoruz. Bunca sıkıntı çekilmesine yolaçan viyadüklerin yapımı da durdu'' diye konuştu.

  Vali Kemal Nehrozoğlu, vatandaşı mağdur etmeden bir çözüm üretmenin görevleri olduğunu belirterek, ‘‘Bu konu hakkında da detaylı bir araştırma yaptırıp, konuyla bizzat ilgileneceğim. Tek vatandaşın bile mağdur edilmesini istemiyorum'' dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı