İSTANBUL HABERLERİ

Başkan Kılıç: “Cumhuriyeti Yaşatmaya Kararlıyız”

IHA
28.10.2015 - 12:29Son Güncelleme :

MALTEPE BELEDİYESİ, KURTULUŞ SAVAŞI VE CUMHURİYETİN İLANINI MASALSI BİR DİLLE ANLATAN KİTAP DAĞITTI.

IHA

Cumhuriyetin kuruluşuna ilişkin bir masal kitabı dağıtan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Kolay kurulmadı, öyle kolay kolay da yok edilemez. Sonsuza değin yaşatmaya kararlıyız ve bunun için bütün olanakları kullanacağız” dedi.
Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Kurtuluş Savaşı ve cumhuriyetin ilanını masalsı bir dille anlatan kitap dağıttı. Tilkilerin işgal ederek kümeslerdeki yumurtaları çaldığı ülkede padişahın ihanetine de değinen ‘En Güzel Gelecek Çocuklara Verilecek’ adlı kitap hakkında konuşan Başkan Kılıç, “Masallar, çocuklar var oldukça yaşarlar. Yüzlerce yıl anlatılan, yazılan masallar arasına bu kitap da girecek. Çocuklar, işgalciler ve işbirlikçilere karşı mücadele verilmesi gerektiğini öğrenerek büyüyecekler. Savaşan büyükler olmasa, bütün dünyanın çocukları kardeşçe yaşarlar, bunu da her fırsatta işleyeceğiz” dedi.
“İHANET, AFFEDİLMEZ SUÇTUR”
Kitapta halk ile bütünleşen Mustafa Kemal’in işgalcileri nasıl püskürttüğünün göz önüne serildiğine işaret eden Başkan Ali Kılıç, “Çocuklar bunu masal diliyle öğrenecek, büyüyünce okuduklarıyla birleştirecek, masalların iyi kahramanlarını sevip koruyacaklar. Henüz okuma bilmeyen çocuklar için de büyükler bu kitabı okuyarak bilgilerini tazeleyecekler. Her yaşta insanın cumhuriyeti koruması ve yaşatması için bütün olanaklarımızı kullanmalıyız. Kolay kurulmadı ve öyle kolay kolay da yok edilemez. İşgal ve ihanetin affedilmez suç olduğunu herkesin iyi bilmesi lazım. Bu ülkenin kurtuluşu için canını feda etmekten kaçınmayan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını da cumhuriyet ile birlikte minnetle anacağımızdan kimsenin kuşkusu olmamalı” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Başkan Kılıç: “Cumhuriyeti Yaşatmaya Kararlıyız” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 12 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Kılıç: “Cumhuriyeti Yaşatmaya Kararlıyız” haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı