İSTANBUL HABERLERİ

Başkan Kerimoğlu Vatandaşlara Kardeşlik Aşuresi İkram Etti

IHA
30.10.2015 - 17:04Son Güncelleme :
IHA

Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, Muharrem ayı münasebetiyle vatandaşlara kardeşlik aşuresi ikram etti.
Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, kültürümüzde önemli bir yere sahip olan ve içinde bulunduğumuz Muharrem ayı dolayısıyla Bakırköy Özgürlük Meydanı önünde kurulan stantlarda vatandaşlara kardeşlik aşuresi ikram etti.
Aşurenin kültürümüzde önemli bir yeri olduğunu belirten Başkan Kerimoğlu, “Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda bütün yurttaşlarımıza, Bakırköy Belediyesi’nin bu aşure dağıtım hizmetini gerçekleştiriyoruz. İnşallah aşurelerimiz ile birlikte ülkemize, bolluk, bereket, huzur, mutluluk ve refah diliyorum. İnşallah aşurenin bereketi, ülkemizin üstünde olur. İnsanlarımızın sağlığı ve mutluluğu olur. İnşallah her eve bereket gelir. Bu dileklerle aşuremizi dağıttık. Çok olağanüstü bir katılım var. Yaklaşık 50 bin yurttaşımıza aşure dağıtımını gerçekleştirdik. Ciddi de bir ilgi var. Sadece Bakırköylü hemşehrilerimize değil, İstanbul’un diğer ilçelerinden gelen yurttaşlarımıza da Özgürlük Meydanı’nda aşure dağıtımımızı gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.
Aşureyi çok sevdiğini belirten Leyla Besnili, “Bugün tesadüfen doktora diye geldim. Aşure dağıtımına tesadüf ettim. Aşureyi de çok severim. Çok güzel bir etkinlik yapılmış. Çok da iyi olmuş, çok mutlu oldum. Aşureyi çok beğendim. Bakırköy Belediyemizin çalışmalarını da çok beğeniyorum. Devamlı etkinlik mesajları da telefonuma geliyor. Takip ediyorum. Yapılan çalışmalardan memnunuz” şeklinde konuştu.
Aşurenin kendi kültürleri için çok değerli olduğunu belirten Necdet Yıldırım ise, “Çok güzel bir etkinlik. İsteriz ki her belediye bunu yapsın. Çünkü aşure bizim özelimizdir. Bakırköy Belediyesi aşure dağıtıyor, gördüğümüz gibi de vatandaşların hepsi gidip aşurelerini alıyorlar. Aşure çok güzel. Yapanın da ellerine sağlık” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Başkan Kerimoğlu Vatandaşlara Kardeşlik Aşuresi İkram Etti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ekim 2015 tarihinde saat 17 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Kerimoğlu Vatandaşlara Kardeşlik Aşuresi İkram Etti haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı