DÜZCE HABERLERİ

Başkan Keleş Dosyalarla Ankara’ya Gidiyor

IHA
03.09.2015 - 10:02Son Güncelleme :

DÜZCE BELEDİYE BAŞKANI MEHMET KELEŞ, KENTSEL DÖNÜŞÜM İÇİN AKARA'YA GİDİYOR.

IHA

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından Eski Sanayi alanı hakkında hazırlanan detaylı rapor eşliğinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na gidiyor.
Düzce’nin çarpık kentleşme sorununa Camikebir Mahallesinde yapılan dönüşüm alanı sayesinde ilk sonuçları elde eden Düzce Belediyesi dönüşüm yapılması planlanan alanlarda çalışmaların başlaması için hız kesmeden devam ediyor.
Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in birebir takip ettiği Kentsel Dönüşüm çalışmalarında sıra Eski Sanayi alanına geldi. Başkan Keleş, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından hazırlanan ayrıntılı rapor eşliğinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile görüşmeye gidiyor.
KENTSEL DÖNÜŞÜM SÜRECİ NASIL İŞLEDİ?
Düzce Belediyesi tarafından sağlıklı, sürdürülebilir ve yaşanabilir yaşam alanlarının oluşturulması, düzenli ve kaliteli yapılaşmanın sağlanabilmesi amacıyla modern şehirleşme projeleri hazırlanıyor. Kentin bir bütün olarak gelişmesine yönelik modern şehirleşme için de Kentsel Dönüşüm Projeleri’ne ağırlık veriliyor. Bunun için de daha önce kentsel dönüşüm alanı olarak belirlenen Camikebir Mahallesindeki alanda TOKİ işbirliği ile yapılan konutların büyük bölümü tamamlandı. 3 tip şeklindeki konutlardan 198 daire yapılıyor.
Özellikle deprem sonrası ticari ve konut taleplerin karşılanması, çarpık yapılaşmanın önlenmesi, sağlıklı, sürdürülebilir ve yaşanabilir yaşam alanlarının oluşturulması için Camikebir mahallesindeki 7,6 hektarlık alanda kentsel dönüşüm projesi uygulandı. Düzce Belediyesi ve TOKİ işbirliği ile söz konusu alanda 198 konut yapılıyor. 2016 yılında tamamlanması hedeflenen konutların örnek daireleri hazırlandı. Konutların tamamlanmasının ardından TOKİ tarafından belirlenen şartlarla daireler sahiplerini bulacak. Eski Sanayi alanı ise kentin bir bütün halinde gelişmesini sağlamak amacıyla yeni bir kentsel dönüşüm alanı olarak belirlendi. Uzunmustafa ve Kültür Mahallelerinin D-100 karayolunun güney kısmında bulunan, eski sanayi çarşısı olarak adlandırılan 21.640 hektarlık alanda kentsel dönüşüm projesi uygulanacak. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı işbirliği ile gerçekleştirilecek planlama için tüm hazırlıklar tamamlandı. Söz konusu alanın kentsel dönüşüm projesine alınma gerekçesi, deprem geçirmiş eski binaların yoğunluğu, kent merkezine yakın olması, sanayi kullanımına elverişsizliği, bölgenin kent bütünlüğü içinde değerlendirilmesi olarak belirlendi. Hazırlanan ilk fizibilite raporlarında da bölgede 800’e yakın konut yapılması, donatı alanları ile yeşil alanların bulunması hedefleniyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Düzce haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Düzce ilinden Başkan Keleş Dosyalarla Ankara’ya Gidiyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Eylül 2015 tarihinde saat 10 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Keleş Dosyalarla Ankara’ya Gidiyor haberi güncellenecektir.

DÜZCE NAMAZ VAKİTLERİ
21 Kasım 2017, Salı
 • İmsak
  05:57
 • Guneş
  07:42
 • Öğle
  12:53
 • İkindi
  15:24
 • Akşam
  17:41
 • Yatsı
  19:15
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı