DÜZCE HABERLERİ

Başkan Keleş: “Camiler İlim, İrfan Ve Ahlak Yuvalarıdır”

IHA
02.10.2015 - 10:34Son Güncelleme :

CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI

IHA

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, 1-7 Ekim “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
2003 yılından itibaren 1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan “Camiler Ve Din Görevliler Haftası’ dolayısıyla Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş bir mesaj yayımladı. Başkan Keleş, mesajında şu görüşlere yer verdi: “Camilerimiz, Rabbimiz’e simalarımızın ve kalplerimizin nazargahı, ruh ve bedenlerimizle yöneldiğimiz kıblegahı olan ‘Kabe-i Muazzama’nın arzın üzerindeki birer temsilcileridir. Bu sebepledir ki Kabe’ye ‘Evlerin Anası’ denmiştir. Camiye ibadet için giden mümin, Allah’ın ziyaretçisi ve misafiri durumundadır. Ev sahibi, evine gelen misafirlerine ikramda bulunduğu gibi camiye giden müminlere de yüce Allah büyük mükafatlar verecektir. Hz. Peygamber (A.S.)’ın Hadis-i Şerifi’nde de “Evinde güzelce abdest alıp camiye giden kimse Allah’ın ziyaretçisidir. Ziyaret edene Allah ikramda bulunacaktır” ifadesi vardır. Camilerimiz hürriyet ve istiklâlimizin yegane simgeleri, vatan tapularımız ve varlığımızı ayakta tutan mabetlerimizdir. Camiler, hiçbir şekilde ayrım yapmadan herkesi bünyesinde toplayan mekanlardır, üzüntülerimizi giderdiğimiz, moralimizi anlamda düzelttiğimiz, birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik duygularımızı, hoşgörü anlayışımızı güçlendirdiğimiz yerlerdir. Birbirimize merhamet etmeyi, acıları paylaşmayı, kimsesiz-yoksul, dul ve yetimlere yardım etme duygularını kazandığımız mabetlerdir. Camiler ve mescidler aynı zamanda birer ilim, irfan ve ahlak yuvalarıdır. Bu vesile ile Camiler ve Din Görevlileri Haftasının tüm İslam alemine hayırlar getirmesini Allah’tan niyaz ediyorum.”
Öte yandan Düzce Belediyesi Temizlik İşleri de merkez de bulunan camilerin rutin temizliklerine devam ediyor. Her ay bir caminin temizliğini yapan beş kişilik temizlik ekibi belli güzergah ve sırayla camilerin ihtiyaçlarını karşılıyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Düzce haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Düzce ilinden Başkan Keleş: “Camiler İlim, İrfan Ve Ahlak Yuvalarıdır” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Ekim 2015 tarihinde saat 10 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Keleş: “Camiler İlim, İrfan Ve Ahlak Yuvalarıdır” haberi güncellenecektir.

  DÜZCE NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   05:21
  • Guneş
   07:01
  • Öğle
   12:52
  • İkindi
   15:55
  • Akşam
   18:21
  • Yatsı
   19:49
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı