DÜZCE HABERLERİ

Başkan Keleş, Bulut Kent Bilgi Sistemi İçin İstanbul’a Gidiyor

IHA
20.10.2015 - 12:12Son Güncelleme :

BULUT KENT BİLGİ SİSTEMİ BAŞLIYOR

IHA

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, yerel yönetimleri yakından ilgilendiren Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Bulut Kent Bilgi Sistemi açılış ve imza töreni için İstanbul’a gidiyor. Bulut Kent Bilgi Sistemi’nin ülke genelinde yaygınlaştırılmasıyla yıllık 400 milyon TL tasarruf sağlanması hedefleniyor.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından bulut teknolojilerini kullanarak kurdurulan, yerel yönetimler için bir yatırım projesi olmakla beraber aynı zamanda bir tasarruf projesi olma niteliği taşıyan ’Bulut Kent Bilgi Sistemi’nin açılış ve imza töreni, 21 Ekim Çarşamba günü İstanbul Grand Cevahir Otel’de gerçekleştirilecek.
Yerel yönetimleri yakından ilgilendiren Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Bulut Kent Bilgi Sistemi açılış ve imza törenine Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş de katılacak.
Tüm yatırım giderleri Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından karşılanan, Elazığ, Ardahan ve Kayseri Talas Belediyeleri ile Kırşehir’in tamamında pilot çalışması yapılan Bulut Kent Bilgi Sistemi, Aksaray, Amasya, Bayburt, Çankırı, Çorum, Bolu, Düzce, Erzincan, Kütahya, Sivas ve Yozgat Belediyeleri ile Malatya’nın Battalgazi ve Yeşilyurt, Samsun’un Atakum, Canik, İlkadım ve Tekkeköy Belediyeleri’nde de yaygınlaştırılması hedefleniyor. Düzce’de de uygulanması amaçlanan Bulut Kent Bilgi Sistemi kapsamında yapılan çalışmalar ve faydaları ise şöyle; "Saha çalışması ve arşiv sayısallaştırması karar destek sistemi kurulacak. Bina (grafik veri, numaraj, fotoğraf ve diğer öz nitelikler) , ruhsat, mekansal plan, altyapı ve diğer ilgili veriler sistemde yönetilecek şekilde ücretsiz olarak toplanacak ve bütünleştirilecek. Yerel yönetimlerin hizmet hızı ve kalitesi artırılacak. Yerel yönetimlerin iş süreçlerinin iyileşmesi ve vatandaşa nitelikli ve hızlı hizmet verilmesi sağlanacak. Milli kaynaklarla geliştirilen yazılım, lisans maliyetlerini ortadan kaldıracak. Tekrarlı veya atıl donanım alımlarının önüne geçilecek. Bilişim personeli maliyetleri asgariye indirilecek. Gelir takibi ve tahsili kolaylaştırılacak, yerel yönetimlerin kaynakları arttırılacak. Ülkemizde bina sayısı bilinmediğinden emlak vergisine konu mükellef sayısı net bir şekilde tespit edilemiyor. Yeni sistemle, güncel veriler ile vergilendirmenin de takibi mümkün olduğunda kamu gelirinde önemli artışlar sağlanacak."
21 Ekim Çarşamba günü açılış ve imza töreninin gerçekleşeceği Bulut Kent Bilgi Sistemi’nin ülke genelinde yaygınlaştırılmasıyla yıllık 400 milyon TL tasarruf sağlanması hedefleniyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Düzce haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Düzce ilinden Başkan Keleş, Bulut Kent Bilgi Sistemi İçin İstanbul’a Gidiyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ekim 2015 tarihinde saat 12 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Keleş, Bulut Kent Bilgi Sistemi İçin İstanbul’a Gidiyor haberi güncellenecektir.

DÜZCE NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  06:17
 • Guneş
  08:06
 • Öğle
  13:02
 • İkindi
  15:22
 • Akşam
  17:36
 • Yatsı
  19:13
Sayfa Başı