AYDIN HABERLERİ

Başkan Kayalı, Roman Milletvekiliyle Tepe Mahallesi’ni Ziyaret Etti

IHA
28.10.2015 - 15:04Son Güncelleme :

BAŞKAN KAYALI, MİLLETVEKİLİ PURÇU İLE BİRLİKTE TEPE SOKAK'I ZİYARET ETTİ

IHA

Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu ile birlikte Tepe Mahallesi’nde Roman vatandaşlarla bir araya geldi.
Tepe Mahallesi’nde büyük bir ilgi ve coşkuyla karşılanan Purçu ve Kayalı, Roman vatandaşlarla sohbet etti.
CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu, Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı’yı ziyaret etti. Ziyarette Purçu’ya, CHP Kuşadası İlçe Başkanı Soner Kaplan ve CHP Aydın Milletvekili Adayı Ferda Çağlar Erkut eşlik etti. Görüşmenin ardından Başkan Kayalı, Purçu ile birlikte Tepe Mahallesi’ni ziyaret ederek bazı Roman ailelerin evlerine konuk oldu. Ailelerin sorun ve önerilerini dinleyen Kayalı ve Purçu, daha sonra meydanda mahalle sakinlerine seslendi.
Konuşmasında, Tepe Mahallesi’nin Kuşadası için önemine dikkat çeken Başkan Kayalı, "Tepe Mahallesi’nde yıkım yaşanacağına dair bir takım söylentiler dolaşıyor. Peki sizin belediye başkanınız buna izin verir mi? Tabii ki hayır. Bu tip bir girişimde bulunulması durumunda karşılarında beni bulurlar" diye konuştu. Başkan Kayalı, Tepe Mahallesi’nde yol çalışmalarının yapıldığını belirterek hizmetlerin devam edeceğini vurguladı.
KAYALI’YA TEŞEKKÜR
Kuşadası Romanları Kültür Dayanışma Derneği Başkanı Hasan Yükçü ise minibüslerin Tepe Mahallesi’ne çıkabilmesi için yol yapımı konusunda Başkan Kayalı ile görüştüklerini belirterek "Başkanımız bizi kırmayarak yollarımızı yaptı. Kendisine çok teşekkür ediyoruz" dedi.
"İLK ROMAN MİLLETVEKİLİYİM"
CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu, Cumhuriyet tarihinin ilk Roman milletvekilinin kendisi olduğunu belirterek ilk Roman açılımını Cumhuriyet Halk Partisi’nin yaptığını söyledi. Purçu, "Sizlerden birisi olarak yaşadığınız tüm sorunları birinci dereceden biliyorum. Tüm sorunların yakından takipçisiyim" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Başkan Kayalı, Roman Milletvekiliyle Tepe Mahallesi’ni Ziyaret Etti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 15 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Kayalı, Roman Milletvekiliyle Tepe Mahallesi’ni Ziyaret Etti haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı