AKSARAY HABERLERİ

Başkan Karatay: "1 Kasım Dirilişin Seçimidir"

IHA
28.10.2015 - 10:49Son Güncelleme :

AK PARTİ AKSARAY İL BAŞKANI ABDULKADİR KARATAY, 1 KASIM SEÇİMİNİN ÖNEMİNE DEĞİNEREK, 1 KASIM'IN DİRİLİŞİN SEÇİMİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ.

IHA

AK Parti Aksaray İl Başkanı Abdulkadir Karatay, seçim çalışmalarını değerlendirerek, 1 Kasım seçiminin Türkiye için çok önemli olduğunu söyledi.
Seçime sayılı günler kaldığını belirten Başkan Karatay, “1 Kasım seçimlerine sayılı günler kaldı. 7 Haziran sonrasında ülkemiz adeta koalisyon dönemlerindeki kaos ortamına çekilmek istendi. Ülkemizde 13 yılda sağlanan siyasi istikrar ve ekonomik istikrar hızla bozulmaya başladı. Ülkemizin karşı karşıya kaldığı kriz bugün itibari ile meseleyi milletvekili genel seçimlerinden öteye taşıdı. Bu itibarla, artık 1 Kasım seçimleri memleket meselesidir. İçeriden ve dışarıdan tüm oklar bir hedefe yöneldi, hedef Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın şahsında 13 yılda önemli bir büyüme yakalayan devletimiz ve onun asli unsuru olan yüce milletimiz oldu. Büyük bir tarihi geçmişi olan aziz milletimizin son 13 yılda elde ettiği kazanımlar tüm dünyanın gözünü ülkemize çevirdi. Dünya biliyor ki, bu aziz millet bir kez ayağa kalktıktan sonra bir daha durdurulamayacaktır. Bu sebeple 13 yıldır girdiği her seçimde milletimizin desteği ile iktidarı, millete olan mesafe ile övünen elitlerden alıp milletin hizmetine sunan AK Parti hedef haline gelmiştir. Ancak, milletimizin kurduğu parti olarak biz hiçbir zaman yetkimizi milletimiz dışında kimseyle paylaşmadık. Tam da bu yüzden tüm dünyanın ve ülkemizdeki taşeron örgütlerin hedefi haline geldik. Ama şu bilinmelidir ki, biz sırtımızı önce Allah’a, sonra milletimize dayayarak hizmet üretmeye devam edeceğiz. 2002 yılından bu yana başta siyasi istikrarı sağlayan hükümetimiz, hızla ekonomik istikrarı sağlamıştır. İş adamlarımızın, esnafımızın ve tüccarımızın yanında yer almıştır. Devletimizin kaynaklarını bir takım grupların elinden alıp milletimize devrederek hızla kalkınmaya başladık. Esnafımızı, tüccarımızı iş adamlarımızı yurt içi ve yurt dışında ticarete yönlendirdik. Devletimizin kaynaklarını, teşvik yasaları ile bu kaynakların asıl sahiplere aktardık. Neticede onların, yani milletimizin kendine güvenini yeniden temin ettik. Özgüveni yerine gelen müteşebbislerimiz hızla işletmelerini büyüttüler ve yeni yatırımlar için planlarını yaptılar. Ama 7 Haziran sonrasında çıkan sonuçla tek başına iktidar kurulamadı. Ülke, 13 yıllık kazandığının yaklaşık yüzde 25-30’nu şu son 4 ay içerisinde hızla kaybetti. Alın teri ile 13 yılda kazanılan varlığımızın önemli bir kısmı 4 ay gibi kısa bir sürede bir sürede faiz lobisinin cebine aktı. Ancak milletimiz 1 Kasım’da bu 4 aylık gidişe dur diyecek ve yeniden kendi iktidarını belirleyecek. Yeniden kendi iktidarını belirleyerek geleceğini sahiplenecektir” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aksaray haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aksaray ilinden Başkan Karatay: "1 Kasım Dirilişin Seçimidir" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 10 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Karatay: "1 Kasım Dirilişin Seçimidir" haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı