KOCAELİ HABERLERİ

Başkan Karaosmanoğlu Tıp Fakültesi’nin Mezuniyetine Katıldı

IHA
03.07.2015 - 11:01Son Güncelleme : 03.07.2015 - 11:02

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI İBRAHİM KARAOSMANOĞLU, KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ'NİN MEZUNİYET TÖRENİNE KATILDI.

IHA

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, KOÜ Tıp Fakültesinden 2014-2015 Eğitim Öğretim yılında mezun olan 200 yeni doktorun mezuniyet törenine katıldı.
Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2014-2015 döneminde mezun olan öğrencilerin diploma töreni Baki Komsuoğlu Kongre merkezinde yapıldı. Diploma törenine katılan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu mezun olan öğrencileri kutlayarak sağlık çalışanlarına yönelik yapılan saldırıları kınadı.
Kurulduğundan itibaren 15’nci dönem mezunlarını veren Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi diploma törenine Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, KOÜ Rektörü Prof. Dr Sadettin Hülagü, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr Zafer Utkan, KOÜ Yönetimi, öğretim üyeleri, öğrenciler ve mezun olan genç doktorların aileleri katıldı.
Yoğun bir katılımın yaşandığı mezuniyet töreninde konuşma gerçekleştiren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Genç doktorlarımıza yeni hayatlarında başarılar diliyorum. Her birinin yolları da açık olsun. Hekimlerimizi çok önemsiyoruz. Son yıllarda görevini icra eden doktorlarımıza ve sağlık çalışanlarına saldıran insanların tedaviye ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Bu saldırıları kınıyor ve bu konuda daha etkin önlemlerin alınmasını da istiyorum. Bunun yanı sıra genç doktorlarımızdan hangi şartlar altında olursa mesleğimizi icra etmelerini istiyorum. Zaten bu inançla yola çıktılar. Görevi başında kim olursa olsun hangi meslekten olursa olsun saldırıya maruz kalmamalıdır. Bunlar gelişen Cumhuriyetimize yakışmayan davranışlardır” şeklinde konuştu.
Ülkemizin bulunduğu coğrafyanın zor olduğunu ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, “Türkiye’nin gelişmesini ve büyümesini istemeyen birileri var. Buna rağmen bizler sizlerle birlikte geleceğe güvenle yürüyeceğiz. Bugün mezun olan hekimlerimiz ülkemize, insanımıza şifa dağıtacaklar. Doktorlarımız aynı zamanda hastalara umut ve moral vereceklerdir” dedi.
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu konuşmasında, “Doktorlarımız çok zor şartlar altında çalışan güzel insanlarımızdır. Kentimizin parlayan yıldızı Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olarak yeni bir yola çıkan genç hekimlerimize başarılar diliyorum. Onları yetiştiren hocalarımıza ve ailelerine teşekkür ediyorum. Genç doktorlarımıza bir kez daha hayatlarında başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı. Başkan Karaosmanoğlu KOÜ Tıp Fakültesini üçüncülükle bitiren Dr. Şeyma Büşra Uçma’ya diplomasını vererek ailesiyle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden Başkan Karaosmanoğlu Tıp Fakültesi’nin Mezuniyetine Katıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Temmuz 2015 tarihinde saat 11 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Karaosmanoğlu Tıp Fakültesi’nin Mezuniyetine Katıldı haberi güncellenecektir.

  KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ
  26 Eylül 2017, Salı
  • İmsak
   05:03
  • Guneş
   06:44
  • Öğle
   13:03
  • İkindi
   16:25
  • Akşam
   19:00
  • Yatsı
   20:28
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı