KOCAELİ HABERLERİ

Başkan Karaosmanoğlu’ndan Doğu Türkistan Mesajı

IHA
03.07.2015 - 17:08Son Güncelleme : 03.07.2015 - 17:09

TÜRK DÜNYASI BELEDİYELER BİRLİĞİ BAŞKANI İBRAHİM KARAOSMANOĞLU, DOĞU TÜRKİSTAN'DA YAŞANAN OLAYLAR HAKKINDA BİR MESAJ YAYINLADI.

IHA

Türk Dünyası Belediyeler Birliği Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, son günlerde Doğu Türkistan’da yaşanan olaylarla ilgili yazılı açıklama yaptı.
Türk Dünyası Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, son günlerde Doğu Türkistan’da yaşanan olaylarla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Başkan Karaosmanoğlu açıklamasında, “Doğu Türkistan mübarek Ramazan ayında; baskı, yasaklar ve baskınlarla gündeme gelmektedir. Doğu Türkistan genelinde 18 yaşından küçüklere dini ibadetlerin yasaklanması; memurların, Komünist Parti üyelerinin ve öğrencilerin oruç tutmalarının engellenmesi; sokaklarda yürüyen, tarlada çalışan insanlara sağlık gerekçeleri bahane edilerek oruç bozdurulması; camiye gidenlerin kimlik kontrolü yapılarak fişlenmesi, masum insanların ‘terörist’ yaftasıyla hapse atılması ve idam edilmesi; zorunlu iskân politikaları, sosyo-kültürel soykırım girişimleri kabul edilemez. Çin bu insanlık dışı uygulamalara derhal son vermelidir. Çin Hükümeti’nin insanlık dışı bu uygulamalara bir an önce son vermesi, zulüm uygulayan yöneticilerini cezalandırması, bölgede adaleti tesis etmesi... Bütün insanlığın sorumlu olduğu bir insanlık görevidir. Türk Dünyası Belediyeler Birliği; Avrupa, Afrika ve Asya kıtalarında iki binden fazla yerel yönetim üyesi ile Doğu Türkistan’da sürdürülen insanlık dışı politikaları kınamakta, insanlık dışı bu uygulamaların bir an önce sonlandırılmasını talep etmekte, dünya milletlerini ve yerel yönetimlerini insanlık adına harekete geçmeye çağırmaktadır” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden Başkan Karaosmanoğlu’ndan Doğu Türkistan Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Temmuz 2015 tarihinde saat 17 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Karaosmanoğlu’ndan Doğu Türkistan Mesajı haberi güncellenecektir.

  KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ
  26 Eylül 2017, Salı
  • İmsak
   05:03
  • Guneş
   06:44
  • Öğle
   13:03
  • İkindi
   16:25
  • Akşam
   19:00
  • Yatsı
   20:28
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı