KOCAELİ HABERLERİ

Başkan Karaosmanoğlu, “Kocaeli’den Yeni Fifa Hakemleri Çıkmalı”

IHA
27.10.2015 - 14:18Son Güncelleme :

TFFHGD KOCAELİ ŞUBESİ, KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANINI ZİYARET ETTİ.

IHA

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, eski FİFA kokartlı Mustafa Çulcu ve Cüneyt Çakır gibi hakemlerin artık Kocaeli’den çıkmasının gereğini vurguladı.
Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Kocaeli Şubesi Başkanı Mecit Keskin ve yönetimi, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu ziyaret etti. Spor ve futbol konulu sohbetin gerçekleştiği ziyarette Başkan Karaosmanoğlu, “Futbol endüstrisinin her geçen gün büyüdüğü ülkemizde ve dünyamızda futbol hakemliği de önemli bir misyona sahiptir. Kocaeli’nin önemli değerlerinden eski FİFA kokartlı hakemimiz Mustafa Çulcu ve ülkemizin dünyada futbol hakemliği noktasında gururu olan Cüneyt Çakır gibi başarılı hakemlerin artık Kocaeli’den çıkması gerekmektedir. Bu potansiyelin ve birikimin şehrimizde olduğunu biliyorum” dedi.
Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı Kocaeli İl Müdürü ve aynı zamanda futbol hakem gözlemciliği görevini yürüten Bekir Yümnü’nün de katıldığı ziyarette Başkan Karaosmanoğlu, “Futbol hakemlerimiz özellikle zor koşullarda ve ortamlarda gençliğimiz için büyük fedakârlıklar göstererek görev yapıyorlar. Takdirle karşılanacak bir bilinçle hareket eden hakem ve gözlemcilerimizin her zaman yanındayız. Bu noktada gerektiği hallerde kapsamlı malzeme ve saha çalışmalarınızın yapabileceği alanların oluşturulmasında sizlere destek olacağız. Marka isimlerin ortaya çıkmasında çalışma ve disiplinin önemi büyük. Şehrimizdeki futbol camiası, akademisyenler, futbol psikolojini hakim insanlar bu noktada elini taşın altına koymalıdır. Üst düzey hakemlerin ülkemizde ve dünyamızda şehrimizi temsil etmesi için çalışmalıyız. Bunu başaracak kültürlü, başarılı ve idealist hakemlerin olduğunu biliyorum ve inanıyorum” ifadelerini kullandı.
Futbol başta olmak üzere her branştaki sporun ahlak ve dürüstlük temelinde yapılmasının altını bir kez daha çizen Başkan Karaosmanoğlu, “Sahalarda ve farklı branşlarda görev alan antrenör ve yöneticilerimiz, çocuklarımıza ve gençlerimize olumlu davranış biçimlerinin sportif başarıdan daha önemli olduğunu aşılamalıdır. Geleceğin güçlü Türkiye’sinin spor alanında yükselmesinin isterken tesisleşmeye çok önem veriyorum. Büyükşehir Belediyemiz bu amaç için hizmet üretiyor. Son yıllarda özellikle amatör spora yönelik yaptığımız tesislerin temelinde, gelecekte arzuladığımız sağlıklı, bilinçli ve ahlaklı sporcuların yetişmesi vardır” dedi.
Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Kocaeli Şube Başkanı Keskin, daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu’na derneğin hediyelerinden takdim etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden Başkan Karaosmanoğlu, “Kocaeli’den Yeni Fifa Hakemleri Çıkmalı” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 14 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Karaosmanoğlu, “Kocaeli’den Yeni Fifa Hakemleri Çıkmalı” haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı