KOCAELİ HABERLERİ

Başkan Karaosmanoğlu, "Gıda Organize Sanayi Eninde Sonunda Yapılacak"

IHA
17.10.2015 - 10:40Son Güncelleme :

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI İBRAHİM KARAOSMANOĞLU, KANDIRA'DA KÖYLÜLER İLE BİR ARAYA GELDİ.

IHA

Kandıra’nın köylerinde vatandaşlarla bir araya gelen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kandıra Gıda Organize Sanayi Bölgesi’nin eninde sonunda yapılacağını söyledi.
Halkın biran önce yapılmasını beklediği, ürünlerini satarak aynı zamanda gençlerin iş ortamının oluşmasına katkı sağlayacak Gıda Organize Sanayi Bölgesi için Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, "Gıda Organize sanayi bölgesi eninde sonunda yapılacak. Bunun için mücadelemiz sürüyor" dedi.
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu Kandıra’nın Eğercili ve Kayıplar köylerinde vatandaşlarla bir araya geldi. Belediye Başkanı Ünal Köken’in de eşlik ettiği ziyaretlerde Başkan Karaosmanoğlu, "Kandıra İhtisas Gıda Organize Bölgesi halkımızın ürettiği ürünleri değerlendirecek. Binlerce genç kardeşim iş ve aş sahibi olacak. Arazisi olan vatandaşımız ürettiği ürünleri pazarlamada daha büyük kolaylık bulacak. Burada gıda organize sanayi zaten tarım ve hayvancılık üzerine olacak. Büyükşehir olarak bu hayırlı projeyi biz planladık. Engeller çıktı ama bunlar aşılacak. Binlerce evladımız ve vatandaşımız bisikletiyle işlerine giderek çalışacaklar" diye konuştu.
AK Parti Belediyeciliğinin hayırlı işlere imza attığını ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, "Kandıra Gıda Organize Sanayi Bölgesi ile eninde sonunda bu bölge için hayırlı bir yatırım olacak. Çevreyi kirletmeyecek. Halkımızın ihtiyaç duyduğu ve bölge insanın beklediği bu hayırlı projeyi durdurmak isteyenler başarılı olamayacak. Çünkü biz vatandaşımız için çalışıyoruz" açıklamasını yaptı.
Kandıra’nın Eğercili köyünde kalabalık bir vatandaş tarafından karşılanan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, "Tek derdimiz var o da sizlere hizmet etmektir. Köylerimizde büyük ölçüde gerçekleştirdiğimiz altyapı hizmetlerini tamamlayacağız. Gerçekleştirdiğimiz hizmetler medeniyetin eşiğidir. Çocuklarımızın şehre özenmesin diye çalıştık ve bunu da başardık. Yavrularımızın eğitimini önemseyelim. Her işin başı eğitimdir. Öğretmenlerimiz ailemizin bir parçasıdır. Sıkı ve etkili bir iletişimle yavrularımızın eğitimine katkı sağlayalım" ifadelerini kullandı.
Konuşmasında şer odaklarının bitirileceğinin de altını çizen Başkan Karaosmanoğlu, "Türkiye kendi ayakları üzerinde duruyor ve milletiyle beraber koşuyor. Bunu kıskananlar var tabi ki. Gönül coğrafyamızda ki ülkeleri ve bizleri çökertmek için terörist grupları destekliyorlar. Bakın ülkemiz artık gönül coğrafyamızda "Bizim abimiz babamız Türkiye’dir" diyen ülkeler var. Unutmamak gerekir ki kalkınmak isteyen insanlarımıza karşı ödevimiz var. Büyük bir medeniyet ve gücüz. Toplumun her ferdi bu anlayışla olmalıdır. İnandığımız her şeyi başaracağız" şeklinde konuştu.
Son 13 yılda ülkenin geldiği noktayı da değerlendiren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, "Avrupa’dan ve dünyadan dilenen bir Türkiye olmaktan çıktık. Güçlü bir millet olarak birliğimize ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Küçük işlerle değil büyük işlerle ilgileneceğiz. Bunun yanı sıra köylerimizde kalkınma seferberliği devam edecek. Hükümetimiz gerçekçi seçim beyannamesi sizlere değer katacaktır. Yem ve gübrede yapılacak KDV indirimi ve bunun yanı sıra açıklanan diğer paketler sizlere katkı sağlayacaktır. Ülkemizin önünde ki tüm engelleri kaldırarak, bizleri tökezletmek isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Mazeret değil maharetimizi konuşturuyoruz. İnsanımızın huzurunu istiyoruz" diyerek sözlerini tamamladı. Ziyaretlerde vatandaşın istek ve talepleri de dinlenirken Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken’de, "Her hizmetimizin arkasında sizden aldığımı güç var. Sizlerin desteği ve gücü, Büyükşehir Belediyesi ile uyumlu çalışmamız bu hizmetlerin ortaya çıkmasına neden oluyor" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden Başkan Karaosmanoğlu, "Gıda Organize Sanayi Eninde Sonunda Yapılacak" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Ekim 2015 tarihinde saat 10 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Karaosmanoğlu, "Gıda Organize Sanayi Eninde Sonunda Yapılacak" haberi güncellenecektir.

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:03
 • Guneş
  07:49
 • Öğle
  12:58
 • İkindi
  15:28
 • Akşam
  17:45
 • Yatsı
  19:19
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı