KOCAELİ HABERLERİ

Başkan Karaosmanoğlu, “Esnafımızın Karşısında Değiliz” Dedi

IHA
26.08.2015 - 15:40Son Güncelleme :

BÜYUÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI İBRAHİM KARAOSMANOĞLU, "ESNAFIMIZIN KARŞISINDA DEĞİLİZ" DEDİ.

IHA

Eğlence Yerleri Yatırımcıları Derneği Yönetimini misafir eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Esnafımızın karşısında değiliz. Her zaman yasalar ve mevzuat içerisinde esnafımızın yanında olacağız” dedi.
Kocaeli’nin en öneli ulaşım projelerinden olan Tramvay’ın, işleme güzergahı üzerinde kalan eğlence mekânlarını işleten esnafların oluşturduğu Kocaeli Eğlence Yerleri Yatırımcıları Derneği Başkanı Yusuf Ziya Tom ve yönetimi, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na konuk oldular. Görüşmede dernek yöneticilerinin kamu yararına yapılacak Tramvay projesini desteklediklerini ifade ederken, işletme haklarının durumu ve gelecekteki hizmet alanlarının ne olacağı konusunda Başkan Karaosmanoğlu ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekteri Doç. Dr. Tahir Büyükakın’la fikir alışverişinde bulundular.
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Sizlere ve esnafımıza değer veriyoruz. Zaten bu görüşmeyi de bu amaçlı yapıyoruz. Tramvay projemiz başlayacak ve halkımızın hizmetine alınacak. Burada istimlak edilecek binaların bazılarıyla anlaşma, bazılarıyla da mahkeme kanalıyla sonuca gidilecek. Ancak burada hizmet eden esnafımızı da elbette düşünüyoruz. Sizlerin özellikle eğlence noktasında halkımıza hizmet veren kurumların temsilcileri olan sizlere şunu söylüyoruz" dedi.
Yasalara ve mevzuata uygun bir yer bulduğunda işletmecilere her türlü desteği vereceklerini ifade eden Karaosmanoğlu, "Gerek altyapı, gerek üst yapıyla birlikte ulaşım noktasında ve iş yerlerinizin ruhsatlandırılmasında bizler sizlere yardımcı olacağız. Beraber çalışarak sizlerin sorunlarınızı da çözmüş olacağız. Bu hizmetleri sağlarken yasalar ve mevzuat içerisinde sizlerin ve esnafımızın çıkarlarını koruyacağız. Farklı alternatifler bulunması gerekiyor. Sizler sektörü çok iyi biliyorsunuz. Belediye olarak ne yapılması gerekiyorsa, yasalar ve mevzuat içerisinde biz size her türlü desteği vereceğiz. Esnafımızın karşısında değiliz ve hiçbir zaman olmadık” dedi.
Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu daha sonra, farklı alternatiflerin bulunmasında Genel Sekreter Doç.Dr Tahir Büyükakın’la devamlı olarak dernek yöneticilerinin iletişimde olmasını da söyledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden Başkan Karaosmanoğlu, “Esnafımızın Karşısında Değiliz” Dedi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ağustos 2015 tarihinde saat 15 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Karaosmanoğlu, “Esnafımızın Karşısında Değiliz” Dedi haberi güncellenecektir.

  KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:59
  • Guneş
   07:43
  • Öğle
   12:57
  • İkindi
   15:31
  • Akşam
   17:48
  • Yatsı
   19:21
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı