KOCAELİ HABERLERİ

Başkan Karaosmanoğlu, “En Önemli Projemiz Gençliğimiz”

IHA
30.10.2015 - 11:26Son Güncelleme :

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI İBRAHİM KARAOSMANOĞLU, AYTEPE'DE YAPIMI DEVAM EDEN DİRİLİŞ KAMPI ÇALIŞMALARINI YERİNDE İNCELEDİ.

IHA

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Aytepe’de yapımı devam eden Diriliş Kampı 2 çalışmalarını yerinde inceledi.
Gelecek neslin sağlıklı, düşünen, tarihi sorumluluğunu bilen, çevresini ve dünyayı algılayabilen, vatanını ve milletini seven, milli ve manevi değerlere sahip olmasını sağlayacak “Türkiye Gençlik Modeli” projesinin temelleri Kocaeli’de atılmaya devam ediyor. Projenin mimarı Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu bu kapsamda yapılan çalışmalardan bir kısmı olan “Diriliş I” ve “Diriliş II” gençlik ve izcilik kamplarını yerinde inceledi. İnceleme alanında konuşan Başkan Karaosmanoğlu, “En önemli projemiz gençliğimizdir. Gelecek yılları ve yüzyılların garanti altına almak için gençlerimizi iyi yetiştirmek zorundayız. Bu amaçla çok önemli bulduğum Gençlik Modeli projemizin büyüyerek ülkemizin her noktasına yayılmasını amaçlıyoruz” dedi.
Başkan Karaosmanoğlu’nun projenin geldiği son durumu hakkında Başkan Danışmanı Veysel Özkaraaslan, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Dr. Ali Yeşildal ve Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığına bağlı teknik personellerden bilgi aldı. Aytepe mevkiinde yer alan kamplarda, aynı anda yaklaşık 500 gencin konaklayabileceği 80 adet 4 kişilik, 25 adet 10 kişilik ağaç evler yapılıyor. Kamplarda ayrıca etkinlik alanları, restoran, konferans salonları gibi mekanlar da bulunuyor. Ayrıca kamplarda gençlerin zihinsel gelişimlerini sağlayacak faaliyetler olarak kitap okuma, münazara ve konferanslar bunlardan birkaçı olarak dikkat çekiyor. Yeni kamp alanlarıyla daha çok gencin hizmet alacağı projede, gençlik hareketinin büyüyerek devam edecek olması da çok olumlu karşılanıyor.
Karaosmanoğlu yaptığı açıklamada; “Geleceğimiz gençlerimizle şekillenecek. Onlara yaşayabilecekleri bir ülke bırakmak istiyoruz. Bu dönem yapacağımız en önemli ve hayırlı projemiz gençlik çalışmalarımızdır. Onların bedensel ve zihinsel olarak sağlıklı gençler olarak yetişmelerini sağlayacak her türlü çalışmayı sürdüreceğiz. Bu millet sahip olduğu değerlerle binlerce yıldır yoluna devam ediyor. Bundan sonra da yoluna devam edecek. Bunun tek yolu; kendini, çevresini, ülkesini, dünyayı algılayabilen, kendi öz değerlerini tanıyan bir neslin inşasıdır” diyerek duygularını ifade etti.
Öte yandan kamplardaki çalışmaların Nisan ayı içerisinde tamamlanarak yeni dönemde gençlerin hizmetine sunulacağı bildirildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden Başkan Karaosmanoğlu, “En Önemli Projemiz Gençliğimiz” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ekim 2015 tarihinde saat 11 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Karaosmanoğlu, “En Önemli Projemiz Gençliğimiz” haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı