KOCAELİ HABERLERİ

Başkan Karaosmanoğlu’dan Özel Öğrencilere Ziyaret

IHA
12 Ekim 2015 - 15:11Son Güncelleme : 12 Ekim 2015 - 15:12

BAŞKAN KARAOSMANOĞLU, OTİSTİK ÇOCUKLARIN SEVGİ GÖSTERİLERİYLE KARŞILANDI.

IHA

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Otistik Çocuklar Derneği’ne bağlı yaşam merkezinde ki üye ailelerin özel çocuklarıyla bir araya geldi.
Kocaeli Otistik Çocuklar Derneği’ni ziyaret ederek sosyal devlet olma yolunda çok hızlı ilerleme sağlayan ve bunun temellerinin 2002’den sonra atıldığını ifade eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Bize ve ailelerine emanet edilen engelli özel çocuklarımız, saf sevginin ve ilginin gerçek sahibidirler. Hükümetimizin engelli bakımı, eğitimi ve istihdamına dönük destekleri devam edecektir. Bizde bu konuda taşın altına elimizi koyarak, özel yavrularımıza ve ailelerine destek oluyoruz” dedi.
Yerel yönetimlerde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin engelli bireylere verilen hizmetlerde çok etkin olduğunu ifade eden KOÇ-DER Başkanı İlkin Kılıçarslan’da ise “Büyükşehir Belediyemiz otistik çocuklarımıza ve derneğimize destek veriyor. Başkanımıza ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Otistik çocuklarımız bizlerden biridir. O güzel ve özel çocuklarımız ailelerine, topluma, devlete ve biz yerel yöneticilere bırakılan kutsal emanettirler. O güzel yürekli yavrularımızı seviyor ve onlara sahip çıkmak en önemli görevlerimiz arasında yer alıyor” şeklinde konuştu.
Kocaeli Otistik Çocuklar Derneği’ndeki öğrencilerle birlikte basketbol oynayan ve çocuklara özel ilgi gösteren Başkan Karaosmanoğlu, “Bu yavrularımızın özel anneleri de büyük fedakarlık gösteriyorlar. Çocuklarına sevgi ve aşkla bağlılar. Allah dünyadaki bu şefkatli ve merhametli bakışların karşılığını, ahirette verecektir” ifadelerini kullandı.
Kocaeli’de imar edilen kapalı yüzme havuzlarında özel çocuklara var olan tesislere ek eğitim alanlarının ve saatlerinin ayrılacağını da ifade eden Başkan Karaosmanoğlu sözlerini:
“Yapacağımız kapalı yüzme havuzlarımızda otistik çocuklarımıza göre saat programlaması yapacağız. Engelsiz yaşam merkezleri başta olmak üzere hükümetimizle birlikte daha hızlı adımlar atacağız. Bu zamana kadar sosyal belediyecilik anlamında çok güzel örnekler gösterdik. Bunlara devam edip, hizmetteki varlığımızın en önemli amacı olan özel çocuklarımızın her zaman yanında olacağız.”
“Otizme her çeşit toplumda, ırkta ve ailede rastlanmaktadır. Otizm, günümüzde en sık rastlanan gelişimsel bozukluklar arasında yer alıyor. Erken tanı çok önemli olmakla birlikte, erken özel eğitim almak demektir. Otizmin bugünün en önemli tedavi aracı, erken yaşta verilmeye başlanan yoğunlaştırılmış ve bireyselleştirilmiş eğitimdir. Ailelerimizden özellikle otistik çocuklarını eve kapatmamalarını istiyorum. Bu şekilde yapan aileler varsa, yavrularına yardımcı olmak yerine kötülük ediyorlar.”
“Yalnız değilsiniz. Hükümet başta olmak üzere bizlerde engelli özel çocuklarımızın gün içerisinde sosyal faaliyet yapabilmelerine imkan verecek şekilde gençlik merkezlerinde gereken ortamı oluşturduk, oluşturmaya devam edeceğiz. Engellilerimiz için yaşanabilirliği artırmayı hedefleyen ve hakkaniyeti gözeten mekansal planlama ve kentsel tasarım uygulamalarımızı daha da geliştireceğiz.”
Başkan Karaosmanoğlu konuşmasının ardından özel çocuklara ve aileleriyle, fotoğraf çektirdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden Başkan Karaosmanoğlu’dan Özel Öğrencilere Ziyaret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Ekim 2015 tarihinde saat 15 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Karaosmanoğlu’dan Özel Öğrencilere Ziyaret haberi güncellenecektir.

  KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ağustos 2017, Cuma
  • İmsak
   04:13
  • Guneş
   06:06
  • Öğle
   13:15
  • İkindi
   17:03
  • Akşam
   20:03
  • Yatsı
   21:41
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı