KOCAELİ HABERLERİ

Başkan Karaosmanoğlu, "Bu Bayram Büyüklerinize Sarılın, Ellerini Öpün"

IHA
23.09.2015 - 09:21Son Güncelleme : 23.09.2015 - 09:22

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI İBRAHİM KARAOSMANOĞLU, KURBAN BAYRAMI NEDENİYLE YAŞLILARA YÖNELİK ZİYARETLERİN İHMAL EDİLMEMESİ UYARISINDA BULUNDU.

IHA

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, kurban bayramı nedeniyle yaşlılara yönelik ziyaretlerin ihmal edilmemesi uyarısında bulundu.
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kurban Bayramı nedeniyle yaşlı vatandaşlara yönelik yayınladığı mesajında "Bir ailede yaşlı kişilerin varlığı, o ailenin temel direği, dirliğin, düzenin, saygının ve hoşgörünün teminatıdır. Bu nedenle çocuklarımıza, büyüklerimize sevgi ve saygıyı çok iyi anlatıp, aradaki köprüyü daha da sağlamlaştırmalıyız. Bu nedenle bu bayram büyüklerimize sıkı sıkı sarılalım ve ellerini öpelim. Onlara sevgimizi, saygımızı ve yalnız olmadıklarını hissettirelim” dedi.
Büyüklerimizi sadece özel gün ve haftalarda değil yılın her gününde hatırlayarak onlarla birlikte olduğumuzu hissettirmemizin gereğini özellikle belirten Başkan Karaosmanoğlu, "Toplumsal yaşamın temel kuralı karşılıklı sevgi ve saygıdır. Toplumumuzun adet ve geleneklerinde bu temel kural doğrultusunda, toplumsal dayanışmayı yaşamının her seviyesinde ilke edinmiştir. Unutulmamalıdır ki, Allah ömür verirse hepimiz yarının yaşlılarıyız. Toplumsal dayanışmanın önemli göstergelerinden birisi de, yaşlıların karşılaşabileceği sorunların en aza indirilmesi ve bunların çözümüne ulaşabilme imkânlarının onlara sunulmasıdır. Yaşlılara iyi bakılması bir milletin onurudur. Unutulmamalıdır ki büyüklerine sahip çıkan toplumlar medeni toplumlardır. Çünkü yaşlılar, milletlerin, insanlığın hafızasıdır, çekirdeğidir. İnsanlığın kaderi, bu hafızanın doğru değerlendirilmesi, bu çekirdeğe iyi bakılması ile doğrudan bağlantılıdır. Bizim kültürümüz, yaşlılara karşı ihtimamın sevgi ve saygının en üst düzey örnekleri ile doludur. Büyüklerimizin elleri, küçüklerimizin gözleri öpülür. Büyüklerimiz o öpülesi elleriyle kalem tutmuş, binalar inşa etmiş, hayatımıza, renk katmış, ses ve ritim olmuşlardır. Bugünümüzü inşa etmişlerdir. Büyüklerimiz, toplum hayatımızın temel direkleri, kutup yıldızları, yol göstericileridir" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden Başkan Karaosmanoğlu, "Bu Bayram Büyüklerinize Sarılın, Ellerini Öpün" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Eylül 2015 tarihinde saat 09 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Karaosmanoğlu, "Bu Bayram Büyüklerinize Sarılın, Ellerini Öpün" haberi güncellenecektir.

  KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Eylül 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:56
  • Guneş
   06:38
  • Öğle
   13:05
  • İkindi
   16:32
  • Akşam
   19:10
  • Yatsı
   20:39
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı