KOCAELİ HABERLERİ

Başkan Karaosmanoğlu, "Birlik Ve Beraberliğimizi Koruyacağız"

IHA
21 Ekim 2015 - 13:26Son Güncelleme : 21 Ekim 2015 - 13:27

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI İBRAHİM KARAOSMANOĞLU, GİRESUNLULAR PLATFORMUNUN KONUĞU OLDU.

IHA

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Giresunlular Platformu’nun konuğu oldu.
Kocaeli Giresunlular Platformu’nun organize ettiği toplantı Başiskele’de bulunan bir restaurantta gerçekleşti. İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Prof. Dr. Halis Aygün ve Adalet Komisyonu Başkanı Muhiddin Paça’nın sahipliğinde gerçekleşen platformun toplantısında konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Görüyoruz ki; bu günlerde her zamankinden daha çok birlik ve beraberliğimize ihtiyacımız var. Ülkemizin son aylarda yaşadığı terör olaylarının üstesinden geleceğini biliyoruz. Bu bütünlüğü milletimizle, derneklerimizle ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle koruyacağız” dedi.
Hemşeri derneklerinin Kocaeli’de sayıca çok olduğunu vurgulayan Başkan Karaosmanoğlu, “Türkiye’nin gelişmesi, kalkınması ve onurlu hayat yaşaması için hepimizin çok çalışması gerekiyor. Her bölgemizin olduğu gibi Karadeniz ve Anadolu insanı bayrağını ve ülkesini seven bir halktır. Derneklerimizin bir görevi de bu anlayışı çocuklarımıza ve gençlerimize aşılamaktır. Giresunlular Federasyonumuzun ortak amacı da kültürel, sanatsal ve tarihi çalışmalar yaparak, örfüyle âdetiyle milletine bağlı etkinlikler ortaya koymaktır” şeklinde konuştu.
Kocaeli’de STK’ların aktif çalışmalarının olduğunun altını çizen Başkan Karaosmanoğlu, “Anadolu’muzun her şehrinden insanımızın yaşadığı bu kent milletimize kucak açmıştır. Karadeniz illerimizle birlikte birçok kentimizin insanı bu güzel şehrimizde dernekleşerek başarılı çalışmalara imza atıyorlar. Örnek alınabilecekler arasında Giresun hemşeri derneğimiz de var. Cenaze, sağlık, düğün, kültür ve proje üretilebilen derneklerimizin varlığı şehrimize enerji veriyor. Pek çok sosyal faaliyetler gerçekleştirerek toplumu birleştiren derneklerimizin varlığını önemsiyoruz. Doğup büyüdüğünüz yeri çocuklarımıza unutturmayalım. Evimiz yoksa bile oralarda götürelim. Kültürümüzü, dilimizi hatta lehçelerimizi unutturmayalım. Sizlerden bir ricamızda aç veya açıkta kalan hemşerimizin, okuyamayan öğrencimizin kalmamasıdır. Büyükşehir Belediyemiz, devletimizin birimleri, dernek ve platform olarak bunlara eğilmenizi özellikle istiyorum” ifadelerini kullandı.
Daha sonra Başkan Karaosmanoğlu, Giresun ili alakalı kitap ve yayınları inceleme şansı da yakaladı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden Başkan Karaosmanoğlu, "Birlik Ve Beraberliğimizi Koruyacağız" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Ekim 2015 tarihinde saat 13 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Karaosmanoğlu, "Birlik Ve Beraberliğimizi Koruyacağız" haberi güncellenecektir.

  KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ağustos 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:15
  • Guneş
   06:07
  • Öğle
   13:15
  • İkindi
   17:03
  • Akşam
   20:02
  • Yatsı
   21:39
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı