KOCAELİ HABERLERİ

Başkan Karaosmanoğlu: "2023 Yılının Köylerini Hazırlıyoruz"

IHA
31.10.2015 - 13:07Son Güncelleme :

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI İBRAHİM KARAOSMANOĞLU VE GEBZE BELEDİYE BAŞKANI ADNAN KÖŞKER, GEBZE KÖYLERİNİ ZİYARET ETTİ.

IHA

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gebze’nin Mudarlı, Ovacık, Kadıllı, Cumaköy, Mollafenari, Balçık, Pelitli ve Tavşanlı köylerinde vatandaşla bir araya geldi.
Gebze’nin köyleyerinde incelemelerde bulunan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker eşlik etti. Başkan Karaosmanoğlu ve Köşker köy ziyaretleri kapsamında Mudarlı, Ovacık, Kadıllı, Cumaköy, Mollafenari, Balçık, Pelitli ve Tavşanlı köylerinde vatandaşlarla bir araya geldi.
Her zaman köylerde yaşayan insanların hizmetinde olduklarını söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, "Sizlerle birlikte köylerimizi daha güzel hale getirmek için çalışıyoruz. Güçlü hükümet güçlü Türkiye demektir. Bu gücün en önemli kazanımıysa güçlü ve hizmet üreten yerel yönetimlerdir. Bizler gelecek 2023 yılının köylerini ekibimizle birlikte hazırlıyoruz" dedi.
Hayatın içinde ve vatandaşla birlikte yaşanan eksikliklere duyarlı bir yerel yönetim olduklarını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, "Artık köylerimizde binlik dediğimiz imar planlarını ilçe belediyemizle birlikte yapmaya başladık. Köylerimizde yaşanan bu eksikliğin vatandaşımızın önünü açmak için başlattık. İlçemize yakın köylerden başladığımız çalışmada, planlı köyler oluşturarak insanımızın yaşam kalitesini artırmak istiyoruz. Plansız ve projesiz gelişmenin olumsuzluklarını çok iyi biliyoruz. Amacımız sosyal donatılarıyla birlikte köylerde yaşamanın cazipliğini artırmaktır" şeklinde konuştu.
Gebze köylerine gerçekleştirdiği ziyaretlerde özellikle Mudarlı ve Ovacık arasında gerçekleştirecek beton yol çalışmalarıyla önemli bir eksikliğin giderileceğinin altını çizen Başkan Karaosmanoğlu, "İmar konusunda sıkıntılar kısa zamanda bitirilecek. Dere ıslahını gerçekleştireceğiz. Bu hat üzerinde ki 23 kilometrelik çok önemli yolumuzu 2016 yılında beton yol yaparak kaliteli ulaşımın önünü açacağız" açıklaması yaptı.
Güçlü hükümet ve istikrarlı bir ülkede hizmetlerin daha kısa zamanda vatandaşımıza ulaştığını belirten Başkan Karaosmanoğlu, "Güçlü hükümetle iş yapmamız kolaylaşıyor. Ancak bu olmadığı takdirde bizlerin iş yapması da zorlaşacaktır. Biz ailenizin ferdiyiz. Köylerimizi seviyor ve halkımızla bir arada olarak hizmetimize devam edeceğiz" diyerek köy ziyaretlerinde duygularını ifade etti.
Gidilen bütün köylerde vatandaşlarımızın sıcak ilgisiyle karşılaşan Başkanlar, gelen dilek ve temennileri de dikkatlice dinlediler.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden Başkan Karaosmanoğlu: "2023 Yılının Köylerini Hazırlıyoruz" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Ekim 2015 tarihinde saat 13 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Karaosmanoğlu: "2023 Yılının Köylerini Hazırlıyoruz" haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı