VAN HABERLERİ

Başkan Karael’den Kaçak İş Yeri Uyarısı

IHA
30.07.2015 - 16:51Son Güncelleme : 30.07.2015 - 16:52

BAŞKAN KARAEL'DEN KAÇAK İŞ YERİ UYARISI.

IHA

Van Demirciler, Tornacılar, Tamirciler ve Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı İdris Karael, kentte vergi kaydı olmadan kaçak iş yerlerinin açıldığını söyledi.
Açıklamalarda bulunan İdris Karael, şehir merkezinde ve mahalle aralarında sanayi işleri ile ilgili bazı iş yerlerinin hiçbir yerden izin almadan gelişi güzel açıldığını belirtti. Oda kayıdı ve vergi kayıdı olmadan gece kondu ve kayıt dışı bazı şahısların iş yerleri açarak çalışmakta olduklarını ifade eden Karael, “Şehrin belirli yerlerinde sanayi sitesinde yapılması gerekli olan mesleklerin irca edildiği iş yeri açması gerekirken kolaycılık olsun ve haksız rekabet ederek insanlarımızın ekmeğine ve işine ortak olmaya çalışarak sanayi sitelerine gitmeden burada işlerini yapmaları için keyfi olarak mahalle aralarında demircilik, kaynakçılık, PVC, alüminyum doğramacılığı, tamiratçılık yapmaları görüntü kirliliği ile gürültü kirliliği nedeniyle vatandaşlarımızı da rahatsız ettikleri, ayrıca sanayide iş yeri olana esnaf ve sanatkârlarımızın aksine haksız rekabet ortamı oluşturarak kolaydan gelir temin edenlerle Büyükşehir Belediyesi’nin mücadele etmesini bekliyor ve istiyoruz. Bu konuda duyarlı vatandaşlarımızın da defalarca gerek odamızı ve gerekse belediye başkanlığını aradıklarını ifade ederek, olur olmaz saatlerde çalıştırılan makinelerin gürültüsünde bıkarak haklı tepkilerini bizimle paylaşmışlardır. Biz esnaf ve sanatkârlarımızın mağdur olmamaları için bu çarpık kentleşmenin önüne yetkililerin geçmesini istiyor ve bekliyoruz. Bundan böyle büyükşehir olan ilimizin büyük şehre yakışır görüntü ve gürültü kirliliği olmayan bir ortamda halkımızın huzurlu bir şekilde bu güzelim şehirde yaşamasına ve dinlenmesine fırsat verelim. Bu iş yeri açanların da sanayi sitelerine taşınarak insanca yaşanabilir iş yerlerinde çalışmaları ve teknolojik imkânlardan yararlanmalarını istiyoruz. Bu konuda iş yeri açmaya ve çalışmaya izin veren makamların biz esnaf ve sanatkârlara yardımcı olmalarını bekliyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Başkan Karael’den Kaçak İş Yeri Uyarısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Temmuz 2015 tarihinde saat 16 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Karael’den Kaçak İş Yeri Uyarısı haberi güncellenecektir.

  VAN NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:10
  • Guneş
   05:47
  • Öğle
   12:10
  • İkindi
   15:35
  • Akşam
   18:11
  • Yatsı
   19:36
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı