MANİSA HABERLERİ

Başkan Karaçoban’dan Yaşlılar Günü Mesajı:

IHA
02.10.2015 - 10:20Son Güncelleme :

ALAŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI GÖKHAN KARAÇOBAN 1 EKİM DÜNYA YAŞLILAR GÜNÜ DOLAYISIYLA YAYIMLADIĞI MESAJINDA YAŞLILARIN BİR TOPLUMUN EN DEĞERLİ VARLIKLARI OLDUĞUNA DİKKAT ÇEKEREK, YAŞLILIK DÖNEMİNİN İNSAN HAYATININ EN VERİMLİ GEÇİRMESİ GEREKEN DÖNEMLERDEN BİRİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ.

IHA

Alaşehir Belediye Başkanı Gökhan Karaçoban 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında yaşlıların bir toplumun en değerli varlıkları olduğuna dikkat çekerek, yaşlılık döneminin insan hayatının en verimli geçirmesi gereken dönemlerden biri olduğunu söyledi.
Başkan Karaçoban yayımladığı mesajında, “Yaşlılarımız geçmişimiz ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır. Bugün sahip olduğumuz maddi ve manevi bütün değerleri, bizler yaşlılarımızdan aldık. Yıllar, başımızdan geçen acı tatlı olaylar; bizi hep aynı görünüşte ve yaşta bırakmıyor. Zaman bizden bir şeyleri alıp götürme konusunda oldukça cömert davranıyor. Tüm bir kâinat bu ilahi kaderin programına uygun şekilde hareket ediyor. Doğuyor, büyüyor, yaşlanıyor. İnsan, çiçekler, ağaçlar, kelebekler… Hiçbir şey ilk günkü gibi kalmıyor, kalamıyor. Değişmek, insan söz konusu olduğunda daha büyük ve güzel anlamlar ifade etmektedir. Özelikle yeryüzü serüvenimizi, sonsuz bir yolculuğun yalnızca kısa bir durağı olarak gören bizler için değişmek, olgunlaşmanın kemale ermenin de adıdır aynı zamanda. Hayatını ibret ve tefekkürle geçirmeye çalışmış her yaşlı, ömrünün her senesine kocaman bir ömrü sığdırabilir. Onca yaşanmışlıklar, onca hayat gaileleri, her yaşlıya şunu öğretir: ‘Güzel olanı al ve sana lazım olmayanla uğraşmayı bırak!’ Onun için yaşlılık dönemi ömrü en verimli şekilde geçirmenin de adıdır.” dedi.
Başkan Karaçoban mesajını şöyle tamamladı:
“Eli öpülesi yaşlılarımız, önümüzde yaşanmışlığın verdiği tecrübe ile bizlerin ışığıdır. Yaşlılarımıza baktığımda, her birinin gözlerinde bilgeliğin ve sükûnetin musikisini hissediyorum. Ne mutlu ki yaşlılarımızın duaları tertemiz ve çocuksu bir masumiyetle göklere yükseliyor. Bizler için ettikleri hiçbir dua ve iyi dilek, göklerde karşılıksız kalmıyor. Rahmet Peygamberinin dediği gibi ‘Eğer siz yaşlılar olmasaydı, belalar üzerimize çağlayanlar gibi dökülürdü.’ İşte Allah’ın yaşlılarımıza verdiği kıymet böylesine güzel ve böylesine özenilesidir. Değerli yaşlılarımızdan özellikle istirhamım, bizlerden hayır dualarınız eksik etmeyiniz. Yaşlılarımızla her fırsatta görüşebilmek ve tecrübelerinden istifade etmek güzelliğinden bizleri mahrum bırakmayınız. Yaşlılarımız bizim hayat enerjimiz, yaşam gücümüzdür. Bu vesileyle bu anlamlı günü en kalbi hislerimle kutluyor ve nice seneler yaşlılarımızla bir arada bulunmayı Cenab-ı Hak’tan diliyor, tüm yaşlılarımızın ellerinden saygıyla öpüyorum.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Başkan Karaçoban’dan Yaşlılar Günü Mesajı: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Ekim 2015 tarihinde saat 10 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Karaçoban’dan Yaşlılar Günü Mesajı: haberi güncellenecektir.

MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  06:29
 • Guneş
  08:14
 • Öğle
  13:16
 • İkindi
  15:43
 • Akşam
  17:58
 • Yatsı
  19:31
Sayfa Başı