MANİSA HABERLERİ

Başkan Karaçoban’dan Mimarlar Günü Kutlaması

IHA
06.10.2015 - 14:59Son Güncelleme :

ALAŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI DR. GÖKHAN KARAÇOBAN, MİMARLIK GÜNÜ’NÜ YAYIMLADIĞI BİR MESAJLA KUTLADI. İLÇEDE HİZMET VEREN MİMARLARA ÇİÇEK GÖNDEREREK MİMARLAR GÜNÜ'NÜ KUTLAYAN BAŞKAN KARAÇOBAN MİMARLIĞIN DÜNYA VE İNSANLIK İÇİN ÖNEMLİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ.

IHA

Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, Mimarlık Günü’nü yayımladığı bir mesajla kutladı. İlçede hizmet veren mimarlara çiçek göndererek Mimarlar Günü’nü kutlayan Başkan Karaçoban mimarlığın dünya ve insanlık için önemli olduğunu söyledi.
Alaşehir Beleidye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban Dünya Mimarlar Günü dolayısıyla ilçedeki mimarlara çiçek göndererek günlerini kutladı. Başkan Karaçoban ayrıca gün nedeniyle yayımladığı mesajında, “Mimar olarak yaptığınız tasarımlar ile şehirlerin geleceğe taşınmasında ve bu anlamda ölümsüz olmalarında aktif rol oynamaktasınız. Çok kültürlülüğün, tarihi ve doğal çevrenin, kent dokusunun korunması, kültürler arası saygınlığın korunarak, kamuoyuna tanıtılması, gelecek kuşaklara aktarılması, yapılan eserlerin gelecekte unutulmaz bir eser ve marka olması için siz mimarlarımıza büyük görevler düşmektedir.” dedi.
Alaşehir’deki temel hedefin kentin toplumsal olarak daha kapsayıcı, erişilebilir ve eşitlikçi olmasının sağlanması, güvensiz konut koşullarının ortadan kaldırılması olduğunu kaydeden Karaçoban mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Doğal veya insan kaynaklı krizler ve afetlere karşı koyabilecek biçimde kentlerin geliştirilmesi, herkes için ekonomik, sosyal, eğitim ve yaratıcı olanakların geliştirilmesi, tüm bireyler için güvenli ve sağlıklı koşulların sağlanması ve insanlık açısından yaşamsal öneme sahip konular için şehrimizdeki siz değerli mimarlarımızın önemi göz ardı edilemez. Yaptığınız, yapacağınız çalışmalar şehirlerin kültürel birikiminin en önemli bölümüdür, kentlerin ya da ülkelerin uygarlık düzeyini gösterir. Ülkelerin ve kentlerin dünyadaki yerlerini belirler, imgelerini oluşturur. Toplumsal kültür, yapılı çevreyle yakından ilişkilidir. Kültür; yapılı çevreye yansır, yapılı çevreden beslenir ve yaşamı dönüştürür. İyi tasarlanmış yaşanabilir mekanlar, verimliliği artırır, insanlara kimlik verir ve onları mutlu kılar. Mimarlığın, dünya ve insanlık için öneminin bir kez daha algılandığı bu günde, sizlere çalışmalarınızda başarılar diler, Dünya Mimarlık Günü’nüzü kutlar, sevgi ve selamlarımı sunarım.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Başkan Karaçoban’dan Mimarlar Günü Kutlaması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Ekim 2015 tarihinde saat 14 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Karaçoban’dan Mimarlar Günü Kutlaması haberi güncellenecektir.

  MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   05:44
  • Guneş
   07:21
  • Öğle
   13:05
  • İkindi
   16:05
  • Akşam
   18:29
  • Yatsı
   19:54
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı