Ege Haberleri

  Başkan Karabağ’ın şekeri fırladı

  Elif DEMİRCİ / İZMİR, (DHA)
  27.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Şekerini kontrol altında tutmak için metabolik cerrahi yöntemiyle ameliyat olduktan sonra 12 kilo veren Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ’ın, savcı talimatıyla polisin 64 ihale dosyasını incelemeye almasıyla öfkeden şekeri yükseldi.

  Operasyonun siyasi olduğunu savunan Karabağ, şöyle dedi:

  “Hangi savcı belge istedi de biz götürüp vermedik. Yukarıdan, ‘Belediyeyi sıkıştırın, dinleyin’ diyorlar. Birtakım isimler geçiyor, onların dosyalarını alıyorlar. 60 tane doğrudan temin, dört tane ihale dosyası aldılar. Yedisini ‘Yanlış almışız’ diyerek, geri verdiler. Halk bunları ciddiye almıyor.”

  Şarta bağladı

  Başkan Karabağ, belediye başkanlığına yeniden adaylığını şarta bağlayarak, “Burada benim sekiz aylık çalışmamla bir yere gelindi. AKP’nin üst yönetiminin benimle ilgili kaygısını biliyorum. Benim için, ‘Çok aktif, inatçı ve zorlu çıktı’ diyorlar. Ama bu yöntemle seçimi alamazlar. Son seçimde oy artışıyla heveslenseler de kursaklarında kalacak” diye konuştu.

  GENÇLEŞTİM AMA YÜZÜM ÇÖKTÜ

  Ameliyat sonrası 12 kilo vererek 75 kiloya düşen Başkan Karabağ, yeni görüntüsü için, “Kilo verince daha genç gösteriyorum ama yüzüm çöktü. Sanki ufaldım. Ameliyat öncesi sadece diyabetik tatlı yiyordum, artık aşırıya kaçmadan normal tatlılar yiyebileceğim. Vitamin, mineral ve bol sıvı alıyorum. İlk üç ay çok önemli” dedi.

  BELEDİYE BİNASINI 15 AYDA YAPARIM

  Karabağ, 12 katlı belediye hizmet binası için İller Bankası’ndan onay beklediklerini, gelir gelmez ihaleye çıkıp 15 ayda tamamlayacaklarını belirterek, “Yeni belediye olduğumuz için halk binayı orada görmek istiyor. Dördü zemin altında 12 katlı olacak. Teknolojinin tüm unsurları kullanılacak. İnşaat yapmak zor değil, yeter ki paran olsun. Keşif bedeli 19 milyon lira çıkarılmış, ancak 15 milyonya mal olur. 100 milyon liralık bütçemiz var. Sıkıntı yok” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı