KOCAELİ HABERLERİ

Başkan Karabacak Yeni Eğitim Öğretim Yılı İçin Kutlama Mesajı Yayınladı

IHA
28.09.2015 - 10:12Son Güncelleme :

DARICA BELEDİYE BAŞKANI ŞÜKRÜ KARABACAK YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI İÇİN MESAJ YAYINLADI.

IHA

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak 2015-2016 eğitim ve öğretim yılının başlaması nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.
Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, “Yeni bir eğitim öğretim yılına merhaba derken, son yıllarda gerek hükümetimizin ve gerekse hayırsever işadamlarının katkılarıyla hayata geçirilen yeni eğitim yuvaları sayesinde çocuklarımız artık hedeflenen standartlardaki sınıflarda eğitim görmeye başlamıştır. Fiziki altyapıda sağlanan gelişmenin yanısıra, öğretmen açığının giderilmesi başta olmak üzere, araç gereç, teçhizat ve donanım noktasında da büyük ilerlemelerin sağlandığı ülkemizde çocuklarımız artık daha iyi şartlarda eğitim almaktadır” dedi.
Eğitime katkı sunmaya devam edeceğiz diyen Karabacak, “İlçemizde de birçok yeni okulun hizmete açılmasıyla birlikte birçok okulda tekli eğitime geçilmiş, bu da öğrencilerimizin son yıllarda ülke genelindeki sınavlarda elde ettiği başarıda büyük rol oynamıştır. Bizlerde yerel yönetimler olarak eğitime her alanda katkı ve destek sunmaya devam edeceğiz. Belediye olarak hayırsever işadamlarıyla görüşülerek desteklerinin alınması gibi çabaların yanı sıra yıl boyunca okullara sağladığımız araç gereç ve malzeme temini ile okul binalarının bakım, onarım ve çevre düzenlenmesi gibi konularda eğitime destek verdik ve bundan sonraki süreçtede katkılarımız sürecektir” şeklinde konuştu.
Bilgi evleri lise öğrencilerine de hizmet verecek diyen Başkan Karabacak, “Darıca Belediyesi olarak yaklaşık 15 bin kayıtlı öğrencimizin hizmet aldığı ve 9 ayrı noktada faaliyetlerini sürdüren Bilgi evlerimizde bu yıl yeni bir uygulama başlatarak, lisede okuyan gençlerimize de hizmet vermeye başlayacağız. Özellikle dershanelerin kapanmasıyla birlikte oluşan boşluğu doldurma adına üniversiteye hazırlanan gençlerimize ders ve etüt desteği sağlayacağız. Bu konudaki hazırlıklarımızı tamamladık. Kısa süre içinde bu projemizi de hayata geçirerek bilgi evlerimizin kapasitesini ve hizmet ağını genişleteceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle 2015-2016 eğitim-öğretim yılının öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden Başkan Karabacak Yeni Eğitim Öğretim Yılı İçin Kutlama Mesajı Yayınladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Eylül 2015 tarihinde saat 10 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Karabacak Yeni Eğitim Öğretim Yılı İçin Kutlama Mesajı Yayınladı haberi güncellenecektir.

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

22 Şubat 2018, Perşembe
 • İmsak
  06:14
 • Guneş
  07:38
 • Öğle
  13:20
 • İkindi
  16:19
 • Akşam
  18:49
 • Yatsı
  20:08
Sayfa Başı