KOCAELİ HABERLERİ

Başkan Karabacak, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı Yayınladı

IHA
27.10.2015 - 17:41Son Güncelleme :

DARICA BELEDİYE BAŞKANI ŞÜKRÜ KARABACAK, 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI YAYINLADI.

IHA

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı yayınladığı mesajla kutlarken, değişen ve gelişen Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet var olacağının altını çizdi.
Dönemin zor şartları altında Türk milletinin verdiği bağımsızlık mücadelesinin tüm dünyaya örnek teşkil ettiğine vurgu yapan Başkan Karabacak ,”Dün olduğu gibi bugün de ülkemizi bölmek isteyen güçler amaçlarına ulaşamayacak ve binlerce yıldır aynı topraklarda kardeşçe yaşayan vatandaşlarımız hep birlikte, ülkemizi yarınlara taşıyacaktır” dedi.
Tek vatan tek bayrak tek devlet vurgusu yapan Karabacak, “Özellikle son dönemde tırmanan terör olaylarıyla ülkemiz uluslararası arenada güçsüz duruma düşürülmeye çalışılmaktadır. Geçmişten günümüze her türlü terör ve fitne odaklarına karşı bir bütün olarak savunduğumuz Türkiye Cumhuriyeti ‘Tek Vatan, Tek Bayrak, Tek Devlet’ olarak ilelebet var olacaktır. Dönemin zor şartları altında, Türk halkının vatan sevgisi ve bağımsızlık aşkıyla kurulan Türkiye Cumhuriyeti özellikle son yıllarda atılan adımlarla çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşma yolunda önemli mesafeler katletmiştir. Ekonomik, siyasi ve sosyal alanda büyük atılımlar gerçekleştiren Türkiye Cumhuriyeti geride kalan 91 yılda hiç olmadığı kadar güçlü bir hale gelmiş ve bölgenin en güçlü ülkesi konumuna gelmiştir” ifadelerini kullandı.
Başkan Karabacak son olarak ,”Bu duygu ve düşüncelerle, tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Kumandan Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla anıyor, Allah’tan rahmet diliyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden Başkan Karabacak, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı Yayınladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 17 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Karabacak, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı Yayınladı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı